Nowy dodatek do symulatora stacji benzynowej: Polski hit powraca

Nowy dodatek do symulatora stacji benzynowej: Polski hit powraca
Autor Agata Zając
Agata Zając06.02.2024 | 7 min.

Gas Station Simulator to prawdziwy polski hit, który w ciągu zaledwie roku od premiery sprzedał się w nakładzie miliona egzemplarzy. Teraz twórcy zapowiedzieli nowy dodatek - Car Junkyard, który wprowadzi graczy w świat prowadzenia złomowiska samochodowego. Będzie to świetna okazja do rozwinięcia wirtualnego biznesu - od demontażu aut, przez sprzedaż części, po restaurowanie starych pojazdów. Dodatek zapowiada się niezwykle interesująco i z pewnością spotka się z entuzjazmem ze strony fanów symulatora.

Złomowisko samochodowe

Gas Station Simulator to polski symulator prowadzenia stacji benzynowej, który okazał się sporym hitem. Gra spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony graczy, a po roku od premiery sprzedała się w nakładzie miliona egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili rozwijać swój hit i zapowiedzieli nowy dodatek - Car Junkyard.

Dodatek ten wprowadzi graczy w świat prowadzenia wirtualnego złomowiska samochodowego. Będzie to zupełnie nowe doświadczenie, pozwalające rozwinąć swój biznes w innym kierunku niż dotychczas. Tym razem zamiast tankowania samochodów, gracze będą mogli zająć się ich demontażem i odzyskiwaniem części.

Prowadzenie biznesu na złomowisku

Dodatek Car Junkyard do Gas Station Simulator pozwoli graczom na stworzenie dobrze prosperującego złomowiska samochodowego. Będzie można przyjmować stare, wycofane z użytku pojazdy, rozbierać je na części, a następnie sprzedawać odzyskane podzespoły i surowce.

Prowadzenie takiego biznesu będzie wymagało zbudowania odpowiedniej infrastruktury - miejsc do przechowywania pojazdów, warsztatów, magazynów na części. Nie zabraknie możliwości zatrudniania pracowników i rozbudowy floty pojazdów transportujących auta na złomowisko.

Nowe możliwości prowadzenia biznesu

Dodatek Car Junkyard do gry Gas Station Simulator zdecydowanie poszerzy możliwości prowadzenia wirtualnego biznesu. Dotychczas gracze mogli skupić się wyłącznie na kwestiach związanych ze stacją benzynową - tankowaniu samochodów, sprzedaży paliw, rozbudowie infrastruktury, marketingu etc.

Teraz otrzymają całkiem nową działalność w postaci złomowiska samochodowego. Pozwoli im to dywersyfikować źródła przychodu i zysków. Będą mogli łączyć zarządzanie stacją benzynową ze złomowiskiem, traktując je jako komplementarne biznesy.

Dodatek Car Junkyard zdecydowanie wzbogaci rozgrywkę w Gas Station Simulator i pozwoli graczom rozwinąć skrzydła w prowadzeniu wirtualnego biznesu

Czytaj więcej: Najlepsze Gry PSX - Odkryj Gry na PlayStation 1 i inne fascynujące gry PSX

Praca u wuja Benjamina

Twórcy dodatku postanowili umiejscowić akcję gry w złomowisku prowadzonym przez barwnego wuja Benjamina. To właśnie z nim gracze będą prowadzić interesy i rozwijać działalność na złomowisku samochodowym.

Wuj Benjamin z pewnością wprowadzi specyficzny, rodzinny klimat. Nie będzie tylko zwyczajnym pracodawcą, ale raczej dobrodusznym krewnym, który stara się pomóc nam rozkręcić biznes. W opisach dodatku pojawia się również barwna papuga, która będzie mu towarzyszyć.

Można się spodziewać, że te dwie postaci - wuj Benjamin i jego papuga - wprowadzą sporo humoru i specyficznego, niemal kreskówkowego klimatu. Z pewnością umilą graczom prowadzenie wirtualnego złomowiska samochodowego.

Poszerzanie złomowiska

Początkowo złomowisko wuja Benjamina będzie niewielkie, jednak z czasem gracze otrzymają możliwość jego rozbudowy. Będzie można powiększać teren, budować nowe obiekty, zatrudniać więcej pracowników.

Im większe złomowisko, tym więcej starych samochodów będzie można przyjmować i rozbierać na części. To z kolei przełoży się na zwiększone zyski ze sprzedaży odzyskanych podzespołów i surowców wtórnych.

Demontaż i sprzedaż części

Nowy dodatek do symulatora stacji benzynowej: Polski hit powraca

Sednem dodatku Car Junkyard będzie demontaż starych, wycofanych z użytku samochodów i sprzedaż odzyskanych tą drogą części i surowców. Im więcej aut gracze przyjmą i rozeberą, tym większe zyski będą mogli osiągnąć.

 • silniki
 • skrzynie biegów
 • felgi
 • siedzenia
 • karoserie

To tylko niektóre z elementów i podzespołów, jakie będzie można odzyskać z rozbieranych pojazdów. Ich sprzedaż pozwoli zarabiać pieniądze i rozwijać złomowisko samochodowe.

Flota lawet i kierowców

Aby móc przyjmować jak najwięcej starych samochodów, gracze będą musieli zbudować flotę pojazdów transportujących auta na złomowisko. Będzie można kupować lawety, zatrudniać kierowców i wysyłać ich w trasy po USA.

W ten sposób złomowisko będzie mogło przyjmować auta z różnych zakątków kraju, zwiększając potencjalne zyski z ich demontażu i sprzedaży części.

Zasięg lawet Ilość aut
Lokalny 20 aut dziennie
Regionalny 50 aut dziennie
Ogólnokrajowy 100 aut dziennie

Jak widać w tabeli, im większy zasięg działania floty lawet i kierowców, tym więcej aut będzie można dostarczać na złomowisko i przyjmować do demontażu. A to przełoży się na konkretne zyski dla graczy.

Restaurowanie starych aut

Oprócz rozbierania samochodów na części, dodatek Car Junkyard zaoferuje także możliwość ich restaurowania. Niektóre z dostarczanych na złomowisko aut będą w na tyle dobrym stanie, że gracze będą mogli je wyremontować.

Proces restauracji będzie skomplikowany i kosztowny, jednak odrestaurowane auto będzie można sprzedać z dużym zyskiem. Dodatkowo poprawi to reputację złomowiska i przyciągnie nowych klientów.

Unikalne egzemplarze

Być może na złomowisko od czasu do czasu trafią wyjątkowe, unikalne egzemplarze samochodów. Ich restauracja i sprzedaż pozwoli osiągnąć szczególnie wysokie zyski, jak również zdobyć uznanie wśród klientów i kontrahentów.

Wśród dostarczanych wraków mogą znajdować się prawdziwe perełki dla kolekcjonerów, które z powodzeniem uda się odrestaurować i spieniężyć z dużą korzyścią.

Budowanie sieci dostawców

Prowadzenie dobrze prosperującego złomowiska samochodowego będzie wymagało zbudowania rozległej sieci dostawców dostarczających wraki do demontażu. Im więcej źródeł pozyskiwania aut, tym lepiej.

Car Junkyard zaoferuje możliwość nawiązywania współpracy z różnymi podmiotami:

 • komisami samochodowymi
 • serwisami i warsztatami
 • firmami ubezpieczeniowymi
 • indywidualnymi posiadaczami pojazdów

Gracze będą musieli zadbać o utrzymywanie dobrych relacji z dostawcami, tak aby zapewnić stały dopływ wraków do demontażu. Tylko w ten sposób złomowisko będzie mogło osiągać zadowalające obroty i przynosić konkretne dochody.

Podsumowanie

Gas Station Simulator okazał się sporym sukcesem, dlatego twórcy zdecydowali się na wydanie dodatku Car Junkyard. Pozwoli on graczom rozwinąć skrzydła i rozpocząć nowy rodzaj działalności - prowadzenie złomowiska samochodowego. Będzie można przyjmować wraki, demontować je i sprzedawać części. Całość osadzona została w klimacie pracy u wuja Benjamina, co z pewnością doda rozgrywce specyficznego kolorytu.

Dodatek zdecydowanie wzbogaci możliwości prowadzenia wirtualnego biznesu. Oprócz dotychczasowych opcji skupionych wokół stacji benzynowej, gracze otrzymają całkiem nową działalność. Będą mogli łączyć zyski z obu źródeł. Car Junkyard wnosi do gry mnóstwo nowych pomysłów i możliwości.

Sednem dodatku będzie przyjmowanie starych samochodów, ich demontaż oraz sprzedaż odzyskanych tą drogą części i surowców. Im więcej aut uda się przetworzyć, tym większe zyski. Nie zabraknie opcji restaurowania wybranych egzemplarzy i ich późniejszej sprzedaży ze znacznym zarobkiem.

Car Junkyard zapowiada się naprawdę interesująco i z pewnością przypadnie do gustu dotychczasowym fanom Gas Station Simulator. To obiecujący dodatek, który wnosi masę nowych pomysłów i jeszcze bardziej pogłębia możliwości prowadzenia wirtualnego biznesu.

5 Podobnych Artykułów

 1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
 2. Co zniknie z Netflixa? TOP 10 hitów do obejrzenia przed usunięciem
 3. Nowa darmowa zawartość od CD Projekt Red! Podano datę premiery
 4. Tom Hanks w filmach wojennych - Który z jego występów jest najlepszy?
 5. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Agata Zając
Agata Zając

Jako creative gamer tworzę unikalne materiały - teasery i zwiastuny mało znanych gier. Pokazuję ich klimat i stylistykę, zachęcając graczy do sięgnięcia po te nieoczywiste tytuły. Moją pasją jest kreowanie oryginalnych treści inspirowanych moją bogatą wyobraźnią i miłością do gamingu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły