Nowe funkcje PS5 testowane przez pierwszych graczy - aktualizacja.

Nowe funkcje PS5 testowane przez pierwszych graczy - aktualizacja.
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski17.02.2024 | 5 min.

Nowe funkcje PS5 testowane są obecnie przez pierwszych graczy w ramach beta testów najnowszej aktualizacji konsoli. Dostęp do niej mają na razie wybrani użytkownicy z kilku krajów, ale wkrótce trafi ona do wszystkich posiadaczy PS5. W aktualizacji poprawiono m.in. kontroler DualSense, dodano nowe interakcje podczas transmisji rozgrywki oraz zmieniono wskaźnik zasilania konsoli. Ponadto w sieci pojawiły się plotki na temat przyszłych konsol Sony - PS5 Pro i PS6.

Nowe funkcje PS5 testowane przez graczy

Najnowsza aktualizacja konsoli PS5 wprowadza szereg nowych funkcji, które obecnie testowane są przez pierwszych graczy. Jest to jednak na razie wersja beta, dostępna tylko dla wybranych użytkowników z kilku krajów. Pełna aktualizacja trafi do wszystkich posiadaczy PS5 w nadchodzących miesiącach.

Nowości dotyczą m.in. kontrolera DualSense, interakcji podczas transmisji rozgrywki oraz wskaźnika zasilania konsoli. Sony pracuje też nad kolejnymi usprawnieniami PS5, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z gier.

Aktualizacja PS5 w wersji beta

Obecna aktualizacja PS5 jest na razie dostępna w wersji beta. Oznacza to, że funkcje testują na razie wybrani użytkownicy, a pełna wersja trafi do wszystkich posiadaczy konsoli dopiero za kilka miesięcy. Dostęp do bety mają gracze z USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Jak podkreśla Sony, niektóre funkcje dostępne teraz w fazie testów mogą jednak nie trafić do ostatecznej wersji aktualizacji. Są więc szanse, że część nowości zostanie wycofana lub zmieniona po zakończeniu beta testów.

Zmiany w kontrolerze DualSense

Jedną z nowych funkcji testowanych obecnie w PS5 są usprawnienia kontrolera DualSense. Sony pracuje nad poprawą jakości dźwięku generowanego przez głośniki wpadki. Mają one teraz oferować głośniejszy i bardziej immersyjny dźwięk.

Dodatkowo, system redukcji szumów w kontrolerze zostanie udoskonalony dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Pozwoli to na jeszcze lepszą jakość rozmów podczas grania online.

Nowe funkcje DualSense Edge

Usprawnienia audio trafią także do kontrolera DualSense Edge, czyli profesjonalnej wersji gamepada od Sony. Zaoferuje on jeszcze większą precyzję i dodatkowe możliwości personalizacji, aby zapewnić komfort grania najbardziej wymagającym graczom.

Czytaj więcej: Jak aktywować klucz na Steam: Poradnik krok po kroku

Nowe interakcje podczas transmisji

Kolejna nowość w PS5 to dodatkowe opcje interakcji podczas transmisji rozgrywki. Osoby oglądające taki stream w trybie pełnoekranowym będą mogły używać wskaźników i emoji, aby wejść w interakcję z osobą transmitującą.

Dzięki temu transmisje z gier na PS5 staną się jeszcze bardziej angażujące. Widzowie będą mogli aktywniej uczestniczyć w rozgrywce i komunikować się z jej autorem.

Nowa funkcja Interakcje podczas transmisji
Możliwości Używanie wskaźników i emoji przez widzów
Korzyści Bardziej angażujące transmisje z gier

Zmienny wskaźnik zasilania PS5

Nowe funkcje PS5 testowane przez pierwszych graczy - aktualizacja.

Ostatnia nowa funkcja, którą testuje Sony, umożliwia konfigurację jasności wskaźnika zasilania w PS5. Użytkownicy będą mogli wybrać jeden z trzech trybów: Dim (przyciemniony), Medium (średnia jasność) oraz Bright (Standard).

To niewielka, ale przydatna zmiana, szczególnie dla osób, które są wrażliwe na światło podczas nocnego grania. Będzie można ściemnić diody, aby mniej rozpraszały.

Nowe funkcje w PS5 mają poprawić komfort obsługi konsoli i grania na niej. Sony chce, aby wrażenia graczy były jak najlepsze i nieustannie pracuje nad udoskonalaniem swojego hitu.

Plotki o PS5 Pro i PS6

Oprócz testowania nowych funkcji w obecnej konsoli, w sieci pojawiły się także ciekawe plotki na temat przyszłych urządzeń Sony. Coraz głośniej mówi się bowiem o projektach PS5 Pro i nawet PS6.

PS5 Pro miałoby być ulepszoną wersją obecnej konsoli, zapewniającą jeszcze większą wydajność i lepszą jakość obrazu. Natomiast PS6 to już zupełnie nowa generacja, której premiera mogłaby nastąpić w drugiej połowie dekady.

Na razie są to jednak tylko nieoficjalne doniesienia, więc trudno ocenić ich wiarygodność. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze wydania PS4 Pro czy PS5 Slim, scenariusz z PS5 Pro wydaje się całkiem prawdopodobny.

Przyszłość konsol Sony

  • Obecnie Sony pracuje nad ulepszeniami i nowymi funkcjami dla PS5.
  • Testuje je grupa wybranych użytkowników w ramach beta testów.
  • W planach są także już kolejne projekty, jak PS5 Pro czy nawet PS6.

Sony nie spoczywa na laurach po sukcesie PS5 i nadal pracuje na ugruntowanie swojej pozycji na rynku. Regularne aktualizacje i testowanie nowych rozwiązań pozwala japońskiemu producentowi lepiej zadowolić oczekiwania graczy i przygotować się na premierę kolejnych hitów.

Podsumowanie

W artykule omówiono najnowszą aktualizację konsoli PS5, która wprowadza szereg nowych funkcji testowanych obecnie przez pierwszych graczy. Dotyczą one m.in. kontrolera DualSense z lepszym dźwiękiem, dodatkowych interakcji podczas transmisji gier oraz bardziej konfigurowalnego wskaźnika zasilania.

To jednak na razie wersja beta dostępna tylko dla wybranych użytkowników. Pełna aktualizacja trafi do wszystkich posiadaczy PS5 za kilka miesięcy. Ponadto pojawiły się plotki o pracach Sony nad ulepszoną wersją tej konsoli - PS5 Pro oraz zupełnie nową - PS6.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
  3. Odkryj najnowsze Gry Switch promocje i zniżki na Nintendo
  4. Battlefield – wyprzedaż do 95% taniej na Steam
  5. Zakończenie działalności przez twórców Scam wszechczasów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski

Jestem programistą i projektantem gier z wieloletnim doświadczeniem. Testuję niszowe tytuły i piszę o nich z technicznego punktu widzenia - analizując rozwiązania programistyczne, silniki, animacje i modele. Chcę pokazywać jak z małym budżetem i niewielkim zespołem tworzyć niebanalną rozgrywkę i przyciągającą oprawę wizualną.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły