Podsumowanie Xbox, Nintendo Switch, PlayStation: przegląd 2023 roku

Podsumowanie Xbox, Nintendo Switch, PlayStation: przegląd 2023 roku
Autor Agnieszka Sokoł
Agnieszka Sokoł21.12.2023 | 6 min.

Podsumowanie roku 2023 na konsolach Xbox, Nintendo Switch i PlayStation to świetna okazja, by przyjrzeć się swojej rocznej aktywności w grach. Dowiemy się, ile czasu spędziliśmy przed ekranem, jakie tytuły najchętniej ogrywaliśmy i ile trofeów udało nam się zdobyć. Tego typu raporty pozwalają nie tylko zaspokoić ciekawość, ale też mogą zmotywować do dalszej zabawy lub skłonić do refleksji nad swoimi nawykami. Niezależnie od tego, co pokaże nasze roczne podsumowanie, na pewno będzie ciekawą lekturą.

Jak wygenerować podsumowanie roku 2023 na PlayStation

Gracze PlayStation 4 i PlayStation 5 mogą wygenerować podsumowanie swojej aktywności w grach za 2023 rok. Jest to możliwe dzięki specjalnemu narzędziu udostępnionemu przez firmę Sony.

Aby skorzystać z tej funkcji, należy wejść na oficjalną stronę PlayStation i zalogować się na swoje konto PSN. Następnie w zakładce „Podsumowanie 2023” klikamy przycisk „Wygeneruj”.

System automatycznie przygotuje raport z naszymi osiągnięciami. Znajdziemy w nim informacje o tym:

 • ile czasu spędziliśmy ogółem grając,
 • w jakie gry graliśmy najczęściej,
 • ile trofeów udało nam się zdobyć,
 • jak nasza aktywność prezentowała się miesiąc po miesiącu.

Dodatkowo otrzymamy garść ciekawych statystyk na temat naszego stylu grania. Raport będzie aktualizowany do 14 stycznia 2024 roku, aby uwzględnić również grudniową aktywność.

Kto może wygenerować podsumowanie na PlayStation?

Nie każdy posiadacz PS4 lub PS5 może skorzystać z tej funkcji. Sony stawia dwa warunki:

 1. Konto PSN musi być zarejestrowane w naszym regionie.
 2. Od 1 stycznia 2023 roku musimy mieć zalogowanych minimum 10 godzin grania.

Dodatkowo należy mieć ukończone 18 lat. Młodsi gracze niestety nie mogą wygenerować raportu ze swojej aktywności.

Jak wygenerować podsumowanie roku 2023 na Xbox

Podobną funkcję udostępniło również Microsoft dla użytkowników konsol Xbox One i Xbox Series X/S.

Aby zobaczyć swoje podsumowanie, wystarczy zalogować się na stronie Xbox.com na swoje konto. Następnie wchodzimy w zakładkę „Twoje podsumowanie 2023” i klikamy „Pokaż raport”.

System Xbox automatycznie przygotuje infografikę z najważniejszymi statystykami. Znajdziemy tam m.in.:

 • zestawienie gier, w które graliśmy najdłużej,
 • nasze największe osiągnięcia (zdobyte trofea),
 • łączny czas spędzony przed konsolą.

Raport będzie aktualizowany do końca stycznia 2024 roku. Dzięki temu uwzględni również grudniową aktywność.

Czytaj więcej: Zanurz się w Wiedźmin 3 dzięki Nowej Grze Plus - Odśwież Swoją Przygodę!

Jak wygenerować podsumowanie roku 2023 na Nintendo?

Nintendo dopiero szykuje opcję generowania raportów podsumowujących dla użytkowników Switcha. Jak na razie graczom nie udostępniono jeszcze narzędzi pozwalających na podsumowanie mijającego roku.

Jednak firma oficjalnie potwierdziła, że nad tym pracuje. W jednym z ostatnich komunikatów Nintendo informuje, że spersonalizowane raporty aktywności będą dostępne dla fanów Switcha „w najbliższych dniach”.

Możemy się więc spodziewać, że podsumowanie 2023 będziemy mogli wygenerować jeszcze przed końcem tego roku. Szczegóły na razie nie są znane. Nintendo na pewno udostępni je, gdy funkcja zostanie uruchomiona.

Ile godzin spędził grając Phil Spencer w 2023 roku?

Podsumowanie Xbox, Nintendo Switch, PlayStation: przegląd 2023 roku

Phil Spencer, szef marki Xbox, również pochwalił się w mediach swoimi statystykami gier za 2023 rok.

Jak wynika z udostępnionej przez niego infografiki, Spencer spędził dotychczas przed konsolą Xbox 917 godzin. Rozegrał łącznie 82 gry, czyli średnio 11 tytułów na miesiąc.

Biorąc pod uwagę obowiązki zawodowe Phila, jest to naprawdę imponujący wynik. Szef Xbox z pewnością sam jest zapalonym graczem.

Warto dodać, że aż 50% gier, w które grał Spencer, to tytuły z gatunku RPG. Widocznie przepada za tego typu produkcjami.

Dlaczego Phil Spencer spędził połowę czasu na grach RPG w 2023?

Skąd tak duże zamiłowanie szefa Xbox do gier RPG w 2023 roku? Być może wpływ na to miała premiera kilku głośnych tytułów z tego gatunku.

Do najważniejszych RPG, które zadebiutowały w tym roku, zaliczyć można:

Starfield Hogwarts Legacy
Final Fantasy XVI Octopath Traveler II

Być może to właśnie te tytuły pochłonęły najwięcej czasu Phila Spencera. Starfield od dawna był jedną z jego najbardziej wyczekiwanych gier, więc tutaj wszystko się zgadza.

Starfield porwał nas w wir Xboxa w 2023 roku

Nowa gra RPG od Bethesdy, twórców serii The Elder Scrolls, faktycznie z miejsca zdobyła uznanie graczy. Starfield zebrał świetne oceny i przyciągnął przed ekrany rzesze fanów.

Dzieło Bethesdy to sandboksowa gra fabularna osadzona w realiach science fiction. Trafiamy do odległych zakątków galaktyki, by eksplorować nieznane planety i wchodzić w interakcje z ich mieszkańcami.

Starfield łączy wciągającą historię z niezwykłą swobodą rozgrywki. Gracz sam decyduje, jaką ścieżkę obierze jego postać i jak potoczą się losy całej galaktyki. Nic więc dziwnego, że tak wielu fanów RPG z miejsca dało się porwać tej kosmicznej przygodzie.

Podsumowanie

Podsumowania aktywności za miniony rok to świetny pomysł, z którego chętnie korzystają gracze. Tego typu raporty pozwalają spojrzeć na własne gamingowe nawyki z pewnego dystansu i mogą być bardzo cennym źródłem motywacji. Zwykle zawierają garść ciekawych statystyk, dzięki którym przekonamy się, ile czasu spędziliśmy przed ekranem, w co najchętniej graliśmy i jakie były nasze największe sukcesy.

W 2023 roku podsumowania udostępniły PlayStation i Xbox. Raporty będą aktualizowane do połowy stycznia 2024 roku, aby uwzględnić również grudniową aktywność. Wkrótce podobną opcję otrzymają także gracze Nintendo Switch. To bardzo dobra wiadomość, bo teraz fani gier z każdego obozu będą mogli podsumować swój gamingowy rok.

Ciekawym przykładem jest raport szefa Xbox - Phila Spencera, który pochwalił się, że w 2023 roku spędził przed konsolą już ponad 900 godzin. Co ciekawe, aż połowa gier, w które grał, to tytuły z gatunku RPG. Być może wpływ na to miała premiera kilku głośnych tytułów, jak choćby wyczekiwanego Starfield.

Niezależnie od platformy, z jakiej korzystamy, nasze roczne podsumowanie gier na pewno będzie bardzo ciekawą lekturą. Pokaże gaming z nieco innej perspektywy i być może skłoni do refleksji lub dodatkowej motywacji do grania.

Najczęstsze pytania

Aby wygenerować raport podsumowujący naszą aktywność w grach na PS4 lub PS5 za 2023 rok, należy zalogować się na swoje konto PSN na oficjalnej stronie PlayStation. Następnie wchodzimy w zakładkę „Podsumowanie 2023” i klikamy „Wygeneruj”.

Podstawowe warunki to: konto PSN zarejestrowane w naszym regionie, ukończone 18 lat oraz minimum 10 godzin grania od 1 stycznia 2023 roku. Bez spełnienia tych wymogów nie można wygenerować raportu.

Raporty na PlayStation i Xbox będą aktualizowane do połowy stycznia 2024 roku. Ma to na celu uwzględnienie również grudniowej aktywności. Dane za cały 2023 rok zostaną więc uwzględnione.

Nintendo jeszcze nie uruchomiło generowania raportów dla użytkowników Switcha, ale potwierdziło, że taka opcja pojawi się „w najbliższych dniach”. Podsumowanie aktywności za 2023 rok na Switchu będzie więc dostępne jeszcze przed Nowym Rokiem.

Z udostępnionej przez Phila Spencera infografiki wynika, że do tej pory spędził on w 2023 roku przed konsolą Xbox już 917 godzin, grając średnio w 11 tytułów miesięcznie. Jak na tak zajętą osobę, jest to naprawdę imponujący wynik.

5 Podobnych Artykułów

 1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
 2. Co zniknie z Netflixa? TOP 10 hitów do obejrzenia przed usunięciem
 3. Nowa darmowa zawartość od CD Projekt Red! Podano datę premiery
 4. Tom Hanks w filmach wojennych - Który z jego występów jest najlepszy?
 5. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Agnieszka Sokoł
Agnieszka Sokoł

Będąc graczką i uczestniczką turniejów esportowych dzielę się doświadczeniami z gier sieciowych. Omawiam strategie, metagame popularnych tytułów oraz przygotowania do rozgrywek profesjonalnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły