Masz aplikację Xbox? Nowe zmiany czekają!

Masz aplikację Xbox? Nowe zmiany czekają!
Autor Agnieszka sokoł
Agnieszka sokoł16.02.2024 | 5 min.

Aplikacja Xbox na smartfony to świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą mieć dostęp do ulubionych gier w każdym miejscu. Microsoft wprowadza w niej właśnie nowe funkcje, które sprawią, że korzystanie z niej będzie jeszcze wygodniejsze. Nie trzeba będzie już podłączać kontrolera, aby grać - wystarczy sterowanie dotykowe. To dobra wiadomość zwłaszcza dla użytkowników iPhone'ów, na których wkrótce pojawi się też Xbox Store. Microsoft dba o to, by mobilna rozgrywka na Xbox była coraz bardziej intuicyjna.

Sterowanie dotykowe w aplikacji Xbox

Xbox to nie tylko konsola stacjonarna. Dzięki dedykowanej aplikacji można grać na smartfonach i tabletach z systemem iOS lub Android. Jednak do tej pory wymagane było podłączenie kontrolera przez Bluetooth, aby w pełni cieszyć się rozgrywką. Microsoft postanowił to zmienić i dodał do aplikacji funkcję sterowania dotykowego.

Nowość ta pojawiła się w najnowszej wersji beta trybu Xbox Remote Play. Pozwala ona na grę bez użycia kontrolera, tylko za pomocą ekranu dotykowego smartfona lub tabletu. Sterowanie jest intuicyjne i przypomina to znane z usługi Xbox Cloud Gaming. Ekran zyskuje dodatkową nakładkę, na której umieszczone są przyciski i joysticki odpowiadające fizycznemu kontrolerowi.

Dzięki temu granie w ulubione gry z konsoli Xbox staje się jeszcze wygodniejsze. Nie trzeba już pamiętać o zabraniu kontrolera – wystarczy mieć ze sobą telefon, by móc zagrać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu. To duże ułatwienie dla graczy mobilnych.

Łatwiejsza nawigacja w grach

Wprowadzenie sterowania dotykowego w aplikacji Xbox na Androida i iOS oznacza przede wszystkim większą wygodę nawigacji w grach. Do tej pory granie bez kontrolera było mocno utrudnione – joysticki i przyciski na ekranie dotykowym nie zapewniały takiej precyzji jak pada.

Nowa funkcja całkowicie to zmienia. Gracz otrzymuje pełny zestaw opcji sterowania dopasowanych do ekranu dotykowego. Precyzja i wygoda rozgrywki mobilnej są teraz znacznie większe. Co istotne, sterowanie działa we wszystkich tytułach wspieranych przez Remote Play.

Zmiany w systemie iOS ułatwią grę na Xbox

Najnowsza aktualizacja systemu iOS przynosi rewolucyjne zmiany dla użytkowników iPhone’ów. iOS 17.4 pozwala na instalację alternatywnych sklepów z aplikacjami, co otwiera furtkę dla wielu usług, które do tej pory były niedostępne.

Jedną z nich jest Xbox Store, czyli autorski sklep Microsoftu ze grami na urządzenia mobilne. Do tej pory był on dostępny tylko na smartfonach z Androidem. Teraz firma potwierdziła plany otwarcia Xbox Store również na systemie iOS.

Dla graczy oznacza to większy i łatwiejszy dostęp do gier z ekosystemu Xbox bezpośrednio na iPhone’ach. Świetnie uzupełni to wprowadzone sterowanie dotykowe w aplikacji, dzięki czemu granie na iOS stanie się w pełni komfortowe.

Czytaj więcej: Poznaj nowości w Battlefield 2042! Coś więcej niż Call of Duty i The Finals

Aplikacja Xbox z nowymi funkcjami

Aplikacja Xbox na Androida i iOS to bardzo wygodny sposób na dostęp do rozrywki z konsoli Xbox w dowolnym miejscu. Microsoft cały czas rozwija możliwości mobilnej aplikacji, dodając przydatne funkcje. Jedną z nowości jest właśnie sterowanie dotykowe.

Oprócz tego w ostatnim czasie dodano integrację z platformą Discord, dzięki czemu łatwiej utrzymać kontakt ze znajomymi podczas grania. Pojawiły się też widgety na ekran główny pozwalające np. kontynuować oglądanie materiałów wideo z Xbox bez otwierania aplikacji.

Microsoft dba więc o rozwój swojej mobilnej aplikacji i dostosowuje ją do potrzeb graczy. Nowe funkcje zdecydowanie ułatwią korzystanie z Xbox na smartfonach i sprawią, że granie stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Fortnite powraca na urządzenia z iOS

Masz aplikację Xbox? Nowe zmiany czekają!

Popularna gra Fortnite przez długi czas była niedostępna na iPhone'ach i iPadach. Teraz, dzięki zmianom w systemie iOS 17.4, sytuacja ulega zmianie.

Fortnite będzie można ponownie pobrać ze sklepu Epica bezpośrednio na urządzeniach Apple. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów tej gry, którzy do tej pory byli pozbawieni dostępu na iOS.

Powrót Fortnite pokazuje, jak duże znaczenie mają wprowadzone przez Apple zmiany. Otwarcie iOS na alternatywne sklepy niweluje wiele ograniczeń i pozwala graczom cieszyć się pełną ofertą gier także na iPhone'ach czy iPadach.

Microsoft planuje otworzyć Xbox Store na iPhone'ach

Microsoft poinformował, że zamierza otworzyć autorski sklep Xbox Store także na urządzeniach z systemem iOS. Do tej pory był on dostępny tylko na smartfonach i tabletach z Androidem.

Start Xbox Store na iPhone'ach będzie możliwy dzięki nadchodzącym zmianom w systemie iOS 17.4, które umożliwią instalację alternatywnych sklepów z aplikacjami.

Dla graczy to dobra wiadomość, ponieważ zyskają dostęp do bogatej oferty gier od Microsoftu bezpośrednio na swoich urządzeniach Apple. Wszystko wskazuje na to, że mobilna rozgrywka w ekosystemie Xbox nabierze wkrótce nowego wymiaru.

Podsumowanie

Aplikacja Xbox na urządzenia mobilne stale się rozwija, a Microsoft wprowadza w niej nowe funkcje. Jedną z ważniejszych nowości jest dodanie sterowania dotykowego, dzięki czemu granie bez kontrolera stanie się wygodniejsze. Ponadto iOS 17.4 otwiera system Apple na Xbox Store, co ułatwi dostęp do gier z ekosystemu Xbox na iPhone'ach. Microsoft stara się optymalizować aplikację pod kątem graczy mobilnych.

Dzięki zmianom w aplikacji i systemie iOS użytkownicy Xbox mogą spodziewać się jeszcze wygodniejszej rozgrywki na smartfonach. Nowe funkcje to lepsza integracja z ekosystemami Apple i Microsoftu oraz większa swoboda grania w ulubione gry z konsoli.

Najczęściej zadawane pytania

W aplikacji Xbox możesz uruchomić gry z abonamentu Xbox Game Pass, które obsługują grę w chmurze. Dotyczy to zarówno gier z konsol Xbox, jak i tytułów dedykowanych specjalnie urządzeniom mobilnym. Wystarczy mieć aktywną subskrypcję.

Nie, kontroler nie jest już wymagany. Od najnowszej aktualizacji aplikacja Xbox na iOS i Android zyskała wsparcie dla sterowania dotykowego. Możesz więc grać bezpośrednio na ekranie telefonu, bez podłączania dodatkowych akcesoriów.

Nie, aplikacja Xbox wymaga stałego połączenia z internetem. Umożliwia ona dostęp do gier z abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, które streamowane są z chmury. Bez połączenia z siecią korzystanie z aplikacji nie będzie możliwe.

Nie, aplikacja jest dostępna zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i na iPhone'ach z systemem iOS. Po zmianach w iOS możliwe będzie także pobranie gier z Xbox Store bezpośrednio na urządzenia Apple.

Sam dostęp do aplikacji Xbox jest bezpłatny. Natomiast aby grać w gry, niezbędny jest abonament Xbox Game Pass Ultimate. Miesięczny koszt takiej subskrypcji to obecnie 54,99 zł.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
  3. Odkryj najnowsze Gry Switch promocje i zniżki na Nintendo
  4. Battlefield – wyprzedaż do 95% taniej na Steam
  5. Zakończenie działalności przez twórców Scam wszechczasów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Agnieszka sokoł
Agnieszka sokoł

Będąc graczką i uczestniczką turniejów esportowych dzielę się doświadczeniami z gier sieciowych. Omawiam strategie, metagame popularnych tytułów oraz przygotowania do rozgrywek profesjonalnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły