Nintendo switch 2 premiera: potrzebuje więcej czasu, co dalej?

Nintendo switch 2 premiera: potrzebuje więcej czasu, co dalej?
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski11.04.2024 | 6 min.

Premiera Nintendo Switch 2 wciąż owiana jest tajemnicą. Mnogość plotek wskazuje, że zapowiedź nowej konsoli jest blisko, jednak brak oficjalnych informacji utrudnia określenie dokładnej daty debiutu. Ostatnie doniesienia sugerują, że premiera może zostać opóźniona do 2025 roku. Tymczasem Nintendo koncentruje się na obecnej generacji Switcha i szykuje nowe gry. Czy Switch pobije rekord sprzedaży PlayStation 2? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Premiera Nintendo Switch 2 opóźniona

Plotki na temat daty premiery Nintendo Switch 2 narastają z każdym miesiącem. Mimo braku oficjalnych informacji ze strony Nintendo, branżowi insiderzy i dziennikarze regularnie dostarczają nowych doniesień na temat nadchodzącej konsoli.

Jeszcze do niedawna spekulowano, że Nintendo Switch 2 zadebiutuje w drugiej połowie 2024 roku. Jednak najnowsze przecieki wskazują, że premiera może zostać przesunięta na pierwszy kwartał 2025 roku. Taką informację podają dziennikarze z Eurogamer i VGC, powołując się na własne źródła.

Informację tę potwierdza również brazylijski dziennikarz Pedro Henrique Lutti Lippe. Według niego, Nintendo potrzebuje więcej czasu na dopracowanie konsoli i chce skupić się na wydaniu kilku gier na obecną generację Switcha.

Opóźnienie premiery może być rozczarowujące dla fanów, którzy oczekują nowej generacji sprzętu Nintendo. Jednak daje to japońskiemu producentowi szansę na solidne przygotowanie się do debiutu Switcha 2.

Deweloperzy pracują nad grami na Switch 2

Mimo braku oficjalnej prezentacji, studio Nintendo już teraz udostępniło devkit dla nowej konsoli producentom gier. Deweloperzy zaczęli tworzyć tytuły z myślą o Switchu 2.

Potwierdza to plotki, że nowa konsola Nintendo faktycznie powstaje i znajduje się w zaawansowanej fazie produkcji. Najpewniej w najbliższych miesiącach doczekamy się oficjalnej prezentacji urządzenia.

Nintendo Switch 2 z większym ekranem

Jedną z najczęściej pojawiających się plotek na temat Nintendo Switch 2 jest implementacja większego wyświetlacza w porównaniu do poprzednika.

Obecny model Nintendo Switch posiada 6,2-calowy ekran. Tymczasem według przecieków nowa konsola ma otrzymać 7-calowy panel OLED.

Pozwoli to na komfortowsze granie w trybie przenośnym, a także lepszą jakość obrazu. Wyświetlacz OLED zapewnia doskonały kontrast i głębszą czerń.

Nintendo od dawna stosuje ekrany LCD w swoich urządzeniach, więc przejście na OLED byłoby sporym krokiem naprzód. Pozostaje mieć nadzieję, że te pogłoski się potwierdzą.

Nowe możliwości dla gier

Większy ekran to nie tylko lepszy obraz, ale także nowe możliwości dla producentów gier. Deweloperzy będą mogli lepiej wykorzystać przestrzeń ekranu i zaprojektować ambitniejsze interfejsy.

Dodatkowe 2 cale przekątnej pozwolą na wygodniejszą rozgrywkę i mniejsze zmęczenie oczu podczas dłuższych sesji. To dobra wiadomość dla graczy oczekujących premiery Switcha 2.

Czytaj więcej: Podsumowanie Xbox, Nintendo Switch, PlayStation: przegląd 2023 roku

Wsteczna kompatybilność gier na Switch 2

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z premierą Nintendo Switch 2 jest zapewnienie kompatybilności z grami z poprzedniej generacji konsoli.

Według ostatnich plotek, Switch 2 ma zaoferować pełną wsteczną kompatybilność, zarówno dla gier na kartridżach, jak i tytułów kupionych w cyfrowym sklepie Nintendo eShop.

Oznacza to, że posiadacze Switcha będą mogli kontynuować rozgrywkę w ulubionych grach po przesiadce na nowy model konsoli.

Wsteczna kompatybilność to obecnie standard, który powinna spełniać każda nowa generacja konsol

To bardzo dobra wiadomość dla fanów Nintendo. Wsteczna kompatybilność to obecnie standard, który powinna spełniać każda nowa generacja konsol. Pozwala to graczom zachować swoje biblioteki gier z poprzednich generacji.

Ulepszone gry na Switchu 2

Co więcej, według plotek starsze tytuły mają zostać dodatkowo zoptymalizowane na Switchu 2, aby w pełni wykorzystać moc nowego sprzętu.

Dzięki temu gry powinny działać płynniej i oferować lepszą oprawę graficzną. To z pewnością zachęci fanów Nintendo do ponownego ogranyia swoich ulubionych produkcji w ulepszonej wersji na Switchu 2.

Nowe gry na Switch 2 w produkcji

Nintendo switch 2 premiera: potrzebuje więcej czasu, co dalej?

Choć Nintendo nie potwierdziło oficjalnie daty premiery Switcha 2, to developerzy gier aktywnie pracują nad nowymi tytułami na tę platformę.

Do tej pory potwierdzono, że swoje gry na Switcha 2 szykują m.in. studia Ubisoft, Activision Blizzard czy Bethesda. Fani mogą spodziewać się zarówno kontynuacji luborskich serii, jak i zupełnie nowych marek od tych deweloperów.

Studio Zapowiedziane gry
Ubisoft Avatar: Frontiers of Pandora
Activision Diablo 4
Bethesda Starfield

Prace nad grami Switch 2 potwierdzają, że deweloperzy poważnie traktują nadchodzącą platformę Nintendo i chcą mieć gotowe tytuły na premierę nowej konsoli.

Nintendo też szykuje nowości

Oprócz gier od zewnętrznych developrów, Nintendo najpewniej samo przygotowuje premierowe tytuły na Switcha 2. Można spodziewać się kolejnych odsłon flagowych marek jak Mario, Zelda czy Metroid.

Nowe gry od Nintendo to zawsze mocny argument za zakupem ich konsol. Wierzymy, że Switch 2 również zadebiutuje z mocnym launch lineupem od wewnętrznych studio japońskiego producenta.

Switch może pobić rekord sprzedaży PS2

Nintendo Switch odniósł ogromny sukces komercyjny, rozchodząc się w ponad 120 milionach egzemplarzy na całym świecie. Dzięki temu zbliża się do historycznego rekordu sprzedaży, który należy do PlayStation 2.

PS2 rozeszło się w niesamowitym nakładzie 155 milionów sztuk. Tymczasem Switch potrzebuje jeszcze około 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, aby pobić ten wynik.

Mając na uwadze popularność Switcha, istnieje spore prawdopodobieństwo, że Nintendo uda się osiągnąć ten rekord jeszcze przed premierą następcy - modelu Switch 2. Byłby to niesamowity sukces.

Switch 2 może przyspieszyć rekord

Co więcej, wydanie Switcha 2 prawdopodobnie jeszcze przyspieszy sprzedaż dzięki efektowi nowości i dodatkowemu zainteresowaniu ze strony graczy.

Wtedy tytuł najpopularniejszej konsoli w historii będzie w zasięgu ręki. A PORT PS2 do końca swoich dni na rynku sprzedało się 157,68 milionów egzemplarzy.

Czy Switch 2 pomoże Nintendo pobić ten rekord? Odpowiedź poznamy zapewne w ciągu najbliższych 2-3 lat po premierze nowej konsoli japońskiego producenta.

Podsumowanie

Premiera Nintendo Switch 2 wciąż owiana jest mgłą tajemnicy, jednak mnogość plotek wskazuje, że debiut nowej konsoli jest nieunikniony. Najnowsze doniesienia sugerują opóźnienie daty premiery do 2025 roku, choć Nintendo na razie skupia się na obecnej generacji Switcha. Tymczasem deweloperzy już tworzą gry z myślą o Switchu 2. Nowy model ma dostać większy 7-calowy ekran OLED, a także zapewnić wsteczną kompatybilność z grami ze starszej wersji konsoli. Czy Switch 2 pomoże Nintendo pobić rekord sprzedaży PS2? O tym przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Nintendo konsekwentnie milczy na temat Switcha 2, podsycając tym samym atmosferę plotek i spekulacji wokół nowej konsoli. Branżowi insiderzy regularnie dostarczają nowych przecieków na temat specyfikacji i możliwej daty premiery urządzenia. Choć oficjalnych informacji brakuje, wszystko wskazuje na to, że debiut Switcha 2 to kwestia najbliższych miesięcy.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Nowa darmowa zawartość od CD Projekt Red! Podano datę premiery
  3. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
  4. Odkryj najnowsze Gry Switch promocje i zniżki na Nintendo
  5. Battlefield – wyprzedaż do 95% taniej na Steam
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski

Jestem programistą i projektantem gier z wieloletnim doświadczeniem. Testuję niszowe tytuły i piszę o nich z technicznego punktu widzenia - analizując rozwiązania programistyczne, silniki, animacje i modele. Chcę pokazywać jak z małym budżetem i niewielkim zespołem tworzyć niebanalną rozgrywkę i przyciągającą oprawę wizualną.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły