Wywiad z szefem Drago entertainment: liczą na kolejny sukces

Wywiad z szefem Drago entertainment: liczą na kolejny sukces
Autor Agnieszka Sokoł
Agnieszka Sokoł17.02.2024 | 6 min.

Drago entertainment liczy na kolejny sukces po Gas Station Simulator. W wywiadzie dla naszego portalu, szef studia Lucjan Mikociak opowiedział o nadchodzącej premierze gry Winter Survival. Ma być to największa dotąd produkcja polskiego dewelopera. Celem jest stworzenie tytułu na poziomie najlepszych gier AAA. Drago chce trafić w nowe trendy na rynku i zaoferować rozgrywkę w trybie extraction. Szef opowiedział też o niespodziewanym sukcesie Gas Station Simulator i mniejszej popularności Food Truck Simulator.

Drago liczy na sukces gry Winter Survival

Polskie studio Drago entertainment pracuje obecnie nad swoją największą produkcją - grą Winter Survival. Ma to być tytuł z gatunku survival, w którym głównym wyzwaniem dla gracza będzie przetrwanie w surowych, zimowych warunkach. Twórcy liczą, że gra odniesie sukces na miarę ich poprzedniego hitu - Gas Station Simulator.

Szef studia Lucjan Mikociak zdradził w rozmowie z naszym portalem, że Winter Survival powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 5. Dzięki temu gra ma prezentować poziom oprawy wizualnej znany dotąd tylko z największych produkcji typu AAA. Deweloperzy chcą, by ich tytuł mógł konkurować z czołówką gatunku survival.

Lucjan Mikociak zaznaczył, że studio ma duże doświadczenie w tworzeniu gier w różnych gatunkach. Praca nad Winter Survival, mimo że zupełnie inna od dotychczasowych symulatorów Drago, nie stanowi dla nich wyzwania. Playtesterzy bardzo pozytywnie oceniają demo gry, a studio z optymizmem patrzy w przyszłość.

Premiera demo przed festiwalem Steam

29 stycznia miała miejsce premiera demo gry Winter Survival. To element przygotowań studia do zbliżającego się festiwalu Steam Next Fest. Deweloperzy chcą zebrać jak najwięcej informacji zwrotnej od graczy, by dopracować grę przed oficjalną premierą w wczesnym dostępie.

Jak stwierdził Lucjan Mikociak, Drago entertainment liczy na dobry odbiór Winter Survival podczas Steam Next Fest. To z kolei ma przełożyć się na sukces tytułu w early access. Pierwsze reakcje graczy na demo napawają twórców optymizmem.

Nowa produkcja ma konkurować z tytułami AAA

Winter Survival to bez wątpienia największe dotąd wyzwanie, przed jakim stanęło Drago entertainment. Studio nie ukrywa, że chce, by ich gra stała się pełnoprawnym konkurentem dla najlepszych survivali na rynku.

Jak podkreśla Lucjan Mikociak, opinie graczy pokazują, że oprawa wizualna Winter Survival prezentuje poziom znany dotąd z najdroższych produkcji. Porównania do hitów studiów AAA to dla Drago potwierdzenie, że celują we właściwą półkę.

Trzeba przyznać, że jak na 25-letnie studio z Polski, wyprodukowanie tytułu mogącego konkurować z czołówką gatunku byłoby sporym osiągnięciem. Pozostaje mieć nadzieję, że Winter Survival spełni pokładane w nim nadzieje.

Nowości w rozgrywce

Winter Survival ma wprowadzić pewne nowości w stosunku do typowych gier o przetrwaniu. Jak zapowiedział Mikociak, tytuł zaoferuje tryb "extraction", w którym gracz będzie musiał w określonym czasie wykonać misję ucieczki.

Tryb o nazwie "Cold Wave" postawi przed graczem wyzwanie przetrwania i jednoczesnego wykonania serii zadań, by opuścić ośnieżony teren. Jeśli zawiedzie, czeka go fala mrozu, z którą nic nie jest w stanie się zmierzyć.

Czytaj więcej: T-pain x GTA 6: Rockstar Games stawia mu czerwoną linię rapperowi

Winter Survival to największy projekt Drago

Jak stwierdził Lucjan Mikociak, Winter Survival to bez dwóch zdań największy i najbardziej ambitny projekt w 25-letniej historii studia Drago entertainment. Gra powstaje w oparciu o zupełnie nową technologię - Unreal Engine 5.

Dzięki silnikowi UE5 deweloperzy mogą stworzyć grę na poziomie dotąd zarezerwowanym dla najdroższych produkcji. Nic więc dziwnego, że Mikociak określa Winter Survival mianem swojej największej gry.

Prace nad tytułem trwają już od jakiegoś czasu. Gra znajduje się obecnie na etapie playtestów, a reakcje graczy są bardzo pozytywne. Wszystko wskazuje na to, że Drago entertainment ma potencjał, by Winter Survival stał się wielkim hitem.

Szef studia o trendach w grach

Wywiad z szefem Drago entertainment: liczą na kolejny sukces

Rozmawiając z nami, Lucjan Mikociak podzielił się swoją opinią na temat nadchodzących trendów w branży gier. Jego zdaniem, dużą popularność mogą zdobyć gry z trybem "extraction".

Tryb ten narzuca na gracza ograniczenia czasowe podczas misji ucieczki. Tego typu rozgrywkę ma zaoferować właśnie Winter Survival. Szef Drago entertainment twierdzi, że to dobra odpowiedź na rosnącą popularność trybu extraction.

Widzimy po komentarzach w Internecie, że jakość grafiki robi na graczach bardzo duże wrażenie. Nasza gra jest porównywana z wielkimi hitami. To najlepiej pokazuje, w jaką półkę celujemy – mówi szef Drago entertainment.

Trzeba przyznać, że Mikociak wydaje się trafnie odczytywać nastroje na rynku gier. Skupienie się na modnych trendach zwiększa szansę, że Winter Survival stanie się hitem.

Gas Station Simulator zaskoczył popularnością

Gas Station Simulator pozostaje największym sukcesem komercyjnym Drago entertainment. Gra zwróciła się w zaledwie kilka dni od premiery, bijąc rekordy popularności. Jak przyznał nam Lucjan Mikociak, skala owego sukcesu była sporym zaskoczeniem.

Studio spodziewało się, że Gas Station Simulator przypadnie do gustu fanom symulatorów. Nie przypuszczano jednak, że tytuł stanie się aż tak dużym hitem i jednym z najchętniej kupowanych symulatorów w historii.

Gas Station Simulator pobił wszelkie rekordy studia, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych kopii. Dla Drago entertainment jest to powód do dumy i motywacja, by tworzyć kolejne świetne gry klasy AA, jak Winter Survival.

Food Truck Simulator nie powtórzył sukcesu

Niestety, kolejny symulator studia - Food Truck Simulator - nie zdołał powtórzyć sukcesu Gas Station Simulator. Jak wyjaśnił nam szef Drago entertainment, obie gry powstawały równolegle.

Oznacza to, że tworząc Food Truck Simulator, deweloperzy nie mogli w pełni wykorzystać doświadczeń nabytych przy pracy nad Gas Station. Stąd też nieco mniejsza popularność ich drugiego symulatora.

Mimo to Lucjan Mikociak podkreśla, że także i Food Truck Simulator zwrócił się w kilka dni od premiery. Świadczy to o tym, że Drago entertainment ma opanowaną sztukę tworzenia udanych symulatorów.

Teraz przyszedł czas na zupełnie nowe wyzwanie w postaci gry Winter Survival. Wszyscy liczą, że będzie to kolejny wielki hit studia z Polski.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono wywiad z Lucjanem Mikociakiem, szefem polskiego studia Drago entertainment. Firma ta istnieje na rynku gier od 25 lat i ma na koncie kilka udanych produkcji. Największym sukcesem okazał się Gas Station Simulator, który zaskoczył popularnością i dobrą sprzedażą. Teraz studio pracuje nad grą Winter Survival, która ma być jego najambitniejszym projektem. Ma ona konkurować z tytułami klasy AAA. Lucjan Mikociak opowiedział też o trendach w branży i nowym trybie rozgrywki "extraction", który ma trafić do Winter Survival.

Artykuł podsumowuje dotychczasową działalność Drago entertainment i przedstawia plany studia związane z nadchodzącą premierą gry Winter Survival. Firma liczy na to, że będzie to kolejny wielki sukces, podobnie jak Gas Station Simulator.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Co zniknie z Netflixa? TOP 10 hitów do obejrzenia przed usunięciem
  3. Nowa darmowa zawartość od CD Projekt Red! Podano datę premiery
  4. Tom Hanks w filmach wojennych - Który z jego występów jest najlepszy?
  5. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Agnieszka Sokoł
Agnieszka Sokoł

Będąc graczką i uczestniczką turniejów esportowych dzielę się doświadczeniami z gier sieciowych. Omawiam strategie, metagame popularnych tytułów oraz przygotowania do rozgrywek profesjonalnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły