Kontrowersyjna gra Stellar Blade: czy kształty kojarzące się z kobiecą postacią były celowe?

Kontrowersyjna gra Stellar Blade: czy kształty kojarzące się z kobiecą postacią były celowe?
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski02.05.2024 | 4 min.

Czy naprawdę ktoś z developerów Stellar Blade za biurkiem powiedział: "Zróbmy postać kobiecą z bardzo dużym biustem i uwydatnionymi pośladkami, bo to na pewno przyciągnie graczy"? Kontrowersje wokół seksownej głównej bohaterki gry Eve i jej wyglądu nabrały w ostatnich tygodniach sporych rozmiarów. Niektórzy krytycy mówią wprost, że twórcy celowo podsycali sensację skandalicznymi kształtami, by przyciągnąć więcej uwagi do swojego tytułu. Zobaczmy więc, na ile był to faktycznie zamierzony zabieg.

Celowe wykorzystanie kobiecych kształtów jako narzędzie marketingowe

W dzisiejszych czasach twórcy gier muszą walczyć o uwagę graczy. W natłoku nowości ciężko się przebić, dlatego sięgają po różne sztuczki marketingowe. Gra Stellar Blade stała się głośna nie dzięki zapowiedziom rewolucyjnej rozgrywki, a przez kontrowersje związane z wyglądem głównej bohaterki - Eve. Jej opięte odzienie i wydatne kształty wzbudziły prawdziwą burzę w środowisku graczy.

Twórcy gry, studio z Korei Południowej, przyznali, że celowo uwypuklili seksualność Eve. Jeden z deweloperów powiedział wprost, że chciał "móc patrzeć na coś idealnego podczas gry". Ta prowokacyjna wypowiedź tylko dolała oliwy do ognia, przyciągając jeszcze więcej uwagi do gry wideo polskiej.

Niektórzy krytycy twierdzą, że była to po prostu przemyślana kampania marketingowa. Kontrowersyjny wygląd bohaterki miał na celu rozniecić dyskusje i zainteresowanie tytułem wśród graczy. Niewątpliwie zabieg ten się powiódł, ale czy to wystarczy, by zapewnić Stellar Blade sukces mimo kontrowersji?

Porównanie roli seksualności i oprawy graficznej w Stellar Blade

Graficzna oprawa Stellar Blade zrobiła na graczach ogromne wrażenie. Szczególnie postać Eve została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Jej ruchy, mimika i oczywiście szczupła sylwetka wyglądają zjawiskowo, co doceniają gracze na całym świecie.

Nie można jednak zapominać, że oprócz efektownej bohaterki ważna jest również dobra rozgrywka. Twórcy Stellar Blade postawili na dynamiczny system walki charakterystyczny dla gier RPG akcji. Starcia z przeciwnikami są widowiskowe, wymagają refleksu i umiejętnego wykorzystywania różnych zdolności postaci.

Choć seksualność Eve jest nie do przeoczenia, to jednak nie ona jest głównym atutem gry. Krytycy zgodnie twierdzą, że to właśnie rozbudowany system walki i wysokiej jakości oprawa graficzna sprawiają, że Stellar Blade jest warta uwagi mimo kontrowersji wokół bohaterki kobiecej.

  • Seksowny wygląd Eve nie może przesłonić innych aspektów gry, takich jak mechanika rozgrywki i grafika.
  • Choć seksualność postaci była elementem kampanii reklamowej, jej atuty sięgają znacznie głębiej.

Czytaj więcej: Kingdom Come: Deliverance 2 oficjalnie zapowiedziane - kolejny hit erpegowy?

Odbiegająca wartość rozgrywki kontra kontrowersje wokół postaci

Zdjęcie Kontrowersyjna gra Stellar Blade: czy kształty kojarzące się z kobiecą postacią były celowe?

Największą siłą Stellar Blade zdaje się być system walki. Chociaż nawiązuje on do znanych z soulslików mechanik, to jednak wnosi świeży powiew. Starcia są bardzo widowiskowe, a wykorzystanie zdolności bohaterki otwiera wiele możliwości taktycznych.

Wbrew pozorom fabuła też okazuje się całkiem wciągająca, choć początkowo mocno zagmatwana. Historia inspirowana jest wieloma popularnymi motywami, co może niektórym graczom przeszkadzać. Ci, którzy przebijają się jednak przez tę otoczkę, odkrywają intrygujące uniwersum pełne tajemnic.

Oczywiście nie można zapominać o samej bohaterce. Choć Eve i jej seksowne kształty wywołały kontrowersje, to jednak ogólnie postać ta prezentuje się nadzwyczaj dobrze pod względem animacji i grafiki. Szkoda tylko, że niektóre lokacje nie dorastają jej klawiszy.

  • Naprawdę dobra, widowiskowa i wymagająca rozgrywka to największy atut Stellar Blade.
  • Pomimo początkowej plątaniny fabuła okazuje się wciągająca i godna uwagi.
  • Postać Eve to gra aktorska, ale lokacje nie we wszystkich przypadkach dorównują jej poziomowi.

Podsumowanie

Stellar Blade z pewnością udowadnia, że nawet po kontrowersyjnych zabiegach marketingowych dobra gra obroni się sama. Owszem, silna kobieca postać przyciągała uwagę, ale to nie ona jest głównym atutem tej ambitnej produkcji. Dynamiczna rozgrywka, ciekawa historia i niezwykle dopracowana oprawa graficzna są tym, co najlepiej wyszło twórcom z Korei. Warto więc dać szansę Stellar Blade, bo pomimo początkowego szumu jest tu z czego skorzystać.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Co zniknie z Netflixa? TOP 10 hitów do obejrzenia przed usunięciem
  3. Nowa darmowa zawartość od CD Projekt Red! Podano datę premiery
  4. Tom Hanks w filmach wojennych - Który z jego występów jest najlepszy?
  5. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski

Jestem programistą i projektantem gier z wieloletnim doświadczeniem. Testuję niszowe tytuły i piszę o nich z technicznego punktu widzenia - analizując rozwiązania programistyczne, silniki, animacje i modele. Chcę pokazywać jak z małym budżetem i niewielkim zespołem tworzyć niebanalną rozgrywkę i przyciągającą oprawę wizualną.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły