Kingdom Come: Deliverance 2 oficjalnie zapowiedziane - kolejny hit erpegowy?

Kingdom Come: Deliverance 2 oficjalnie zapowiedziane - kolejny hit erpegowy?
Autor Agnieszka sokoł
Agnieszka sokoł19.04.2024 | 3 min.

Fani słynnego średniowiecznego erpega, Kingdom Come: Deliverance, mogą odetchnąć z ulgą. Po latach oczekiwania i spekulacji, twórcy z Warhorse Studios oficjalnie potwierdzili prace nad kontynuacją. Zapowiedziana właśnie Kingdom Come: Deliverance 2 ma być nie tylko większą, ale i znacznie udoskonaloną odsłoną kultowej serii gier RPG. Z pierwszych informacji wynika, że w porównaniu z poprzednikiem, w nowej części czeka nas dwukrotnie większy świat do eksploracji oraz odświeżony system walki.

Szczegóły dotyczące Kingdom Come: Deliverance II

Po sześciu latach oczekiwań, wreszcie nadeszła ta chwila! Warhorse Studios oficjalnie ogłosiło pracę nad kolejną odsłoną bestsellerowej serii Kingdom Come. Kingdom Come: Deliverance 2 to sequel genialnego erpega, który zabierze nas w podróż do średniowiecznej krainy Czech.

Twórcy potwierdzili, że od premiery pierwszej części nie próżnowali. Przez ostatnie 6 lat deweloperzy ciężko pracowali nad stworzeniem gry, o jakiej zawsze marzyli. Teraz, z powiększonym zespołem, mogą w pełni zrealizować swoje ambicje i zapewnić niezapomniane erpegowe doświadczenie na niespotykaną wcześniej skalę.

Choć szczegółów fabuły na razie nie ujawniono, jedno jest pewne – w Kingdom Come: Deliverance 2 ponownie wcielimy się w Henryka, syna wiejskiego kowala. Naszą przygodę rozpoczniemy w malowniczym regionie Czeskiego Raju, a następnie przeniesiemy się do średniowiecznego miasta Kutna Hora.

Większy świat gry i poprawiony system walki

Warhorse Studios nie ścisza zapowiedzi – aby stworzyć wymarzoną grę erpegową, zdecydowanie powiększyli zasięg oraz usprawnili wiele aspektów rozgrywki. W Kingdom Come: Deliverance 2 czeka nas otwarty świat, którego obszar jest dwukrotnie większy w porównaniu z poprzednią odsłoną.

  • Twórcy zapewniają również odświeżony, znacznie bardziej przystępny i rozbudowany system walki.
  • Fani mogą spodziewać się znakomitej oprawy dźwiękowej oraz ponad pięciu godzin przerywników filmowych, uzupełniających główną historię.

Dzięki dużym rozmiarom świata, nielinearnemu rozwojowi fabuły oraz możliwości modelowania postaci Henryka pod własne preferencje, Kingdom Come: Deliverance 2 zapowiada się jako epicki, niepowtarzalny RPG z wieloma godzinami zabawy.

Czytaj więcej: Nowy dodatek do The Sims 4 - premiera już wkrótce!

Kontynuacja średniowiecznej przygody gracza w 2024 roku

Zdjęcie Kingdom Come: Deliverance 2 oficjalnie zapowiedziane - kolejny hit erpegowy?

Chociaż Warhorse Studios wciąż zachowuje część szczegółów w tajemnicy, wiemy już, że Kingdom Come: Deliverance 2 będzie bezpośrednią kontynuacją losów Henryka. Tym razem przeżyjemy jego średniowieczną przygodę na własny, unikalny sposób, definiując czy będziemy poczciwym obywatelem, czy raczej łotrem.

  • Decyzje podejmowane przez gracza będą miały realny wpływ na postrzeganie protagonisty przez otaczający go świat.
  • W zależności od naszych wyborów, inni mieszkańcy będą reagować na nasze czyny i budować swoje opinie na nasz temat.

Na więcej konkretnych informacji musimy jeszcze poczekać, ale na pewno ci, którzy pokochali historię zapoczątkowaną w pierwszej części, będą zachwyceni perspektywą dalszej eksploracji tego średniowiecznego uniwersum. Czeska gra RPG zadebiutuje na rynku już w 2024 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Nowa darmowa zawartość od CD Projekt Red! Podano datę premiery
  3. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
  4. Odkryj najnowsze Gry Switch promocje i zniżki na Nintendo
  5. Battlefield – wyprzedaż do 95% taniej na Steam
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Agnieszka sokoł
Agnieszka sokoł

Będąc graczką i uczestniczką turniejów esportowych dzielę się doświadczeniami z gier sieciowych. Omawiam strategie, metagame popularnych tytułów oraz przygotowania do rozgrywek profesjonalnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły