Nowa zapowiedź Indika na zwiastunie. Premiera już wkrótce!

Nowa zapowiedź Indika na zwiastunie. Premiera już wkrótce!
Autor Agnieszka sokoł
Agnieszka sokoł30.04.2024 | 4 min.

Odkryliśmy kolejne szczegóły na temat tajemniczej i budzącej wielkie zainteresowanie gry Indika. Zapowiedź studia Odd Meter, wydawana przez polskie 11 bit studios, odsłoniła nowe oblicze tej nietuzinkowej produkcji. Połączenie tematów religijnych, filozoficznych poszukiwań i niepokojącego humoru sprawia, że Indika wydaje się intrygującym, ale i kontrowersyjnym dziełem. Czas więc dowiedzieć się, co nowego zwiastun nam przyniósł.

Dziwaczna wizja twórców Indiki - gra pełna religii i filozofii

Ostatni zwiastun nowej gry Indiki rozpala naszą wyobraźnię mroczną, filozoficzną wizją twórców z Odd Meter. Ta indie gra nie boi się iść pod prąd, poruszając tematy rzadko eksplorowane w branży gier wideo - religię, metafizykę oraz uniwersalne dylematy egzystencjalne. Wszystko to okraszone jest niepokojącym humorem i kontrowersyjnymi wizjami, których zakorzenienie w kulturze rosyjskiej nadaje dziełu wyjątkowo unikatowy smak.

Portrety bohaterów - zakonnic zmagających się z głosem diabła w ich umysłach - oddają klimat surrealistycznej opowieści. Gra zapowiada się jako podróż w głąb ludzkiej psychiki, rozpiętej pomiędzy potrzebą wiary a zwątpieniem. Twórcy czerpią inspirację z kina klasyków takich jak Aronofsky czy Lanthimos, a także wielkich literatury, jak Dostojewski i Bułhakow.

Kwestionowanie norm społecznych, filozoficzne dylematy i mroczna estetyka to cechy, które wyróżniają Indikę na tle konkurencji. Zapowiada się niezwykle intrygująca, niepokojąca, ale też nietuzinkowa przygoda intelektualna.

 • Religijne motywy spotykają się z ekscentrycznymi wizjami twórców
 • Filozoficzne przesłanie przeplata się z mrocznymi realiami
 • Bohaterkę-zakonnicę będzie nęcić głos diabła w jej umyśle
 • Inspirowana dziełami klasyków kina i literatury

Co wiemy o premierze Indika? Data premiery i platformy

Dla wszystkich spragnionymi tej niezwykłej produkcji, mamy świetne wieści! Premiera Indiki została zaplanowana już na 2 maja 2024 roku! Wtedy też gra trafi na komputery osobiste. Nieco później, ale nadal w maju, swoją wersję konsolową otrzymają posiadacze PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Nie jesteśmy w stanie dłużej ukrywać naszego podekscytowania. Indika to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez nas indie gier 2024 roku. Dosłownie odliczamy dni do premiery!

Za pełną realizację gry odpowiada niezależne studio Odd Meter. Deweloper ten zmuszony był opuścić Rosję i kontynuować prace w Kazachstanie, jednak nie przeszkodziło im to w stworzeniu niezwykłego, filozoficznego dzieła. Wydaniem zajęło się polskie 11 bit studios, doświadczone w promowaniu gier o tematyce społecznej.

Czytaj więcej: Najlepsza darmowa polska gra na weekend. Nie uwierzysz, która jest w ofercie!

Przejmująca gra o zakonnikach i diabłach stanowiących pomost

Zdjęcie Nowa zapowiedź Indika na zwiastunie. Premiera już wkrótce!

Kluczowym elementem opowieści Indiki jest młoda zakonnica. Ale to nie jest zwyczajna dziewczyna - zaczyna ona słyszeć głos diabła rozbrzmiewający w jej umyśle. Tak zaczyna się niezwykła, surrealistyczna przygoda prowadząca przez rejony międzyludzkich lęków i wątpliwości.

Fabuła gry stanowi swego rodzaju pomost między sprzecznymi światami - religii i grzechu, wiary i zwątpienia, ludzkiego i nieludzkiego. To właśnie ta dwoistość nadaje Indice tak wyjątkowy, magnetyzujący klimat.

Twórcom z pewnością nie można odmówić odwagi w poruszaniu kontrowersyjnych tematów. Głos diabła w umyśle zakonnika to z pewnością śmiałe zagranie, jednak właśnie takie odważne, nowatorskie wizje są w stanie wprawić branżę gier w ruch. Pozostaje nam z niecierpliwością czekać na maj i własne zanurzenie się w filozoficznych klimatach Indiki.

 • Zakonnica jako bohaterka zmagająca się z głosem diabła w swojej głowie
 • Metafizyczny most między światami religii i grzechu
 • Śmiała, nowatorska wizja z odważnym potraktowaniem kontrowersyjnej tematyki
 • Filozoficzna, surrealistyczna opowieść wzbudzająca głębokie refleksje

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
 2. Nowa darmowa zawartość od CD Projekt Red! Podano datę premiery
 3. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
 4. Odkryj najnowsze Gry Switch promocje i zniżki na Nintendo
 5. Battlefield – wyprzedaż do 95% taniej na Steam
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Agnieszka sokoł
Agnieszka sokoł

Będąc graczką i uczestniczką turniejów esportowych dzielę się doświadczeniami z gier sieciowych. Omawiam strategie, metagame popularnych tytułów oraz przygotowania do rozgrywek profesjonalnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły