Sony zapowiada coś ważnego o PlayStation - fani będą zszokowani

Sony zapowiada coś ważnego o PlayStation - fani będą zszokowani
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski20.05.2024 | 3 min.

Uwaga fani PlayStation! Sony zapowiedziało intrygującą konferencję, na której przedstawi strategię na rok 2024. 23 maja czeka nas nie lada gratka! Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dowiemy się wtedy premier, których nikt się nie spodziewał. Według plotek, możliwe są zapowiedzi premiery PS5 Pro i nowej odsłony PlayStation Portable! Jedno jest pewne - konferencja będzie miała ogromny wpływ na gamingowy krajobraz w przyszłym roku.

Sony zapowiada strategię na 2024 - co się zmieni?

Rok 2024 będzie przełomowym okresem dla japońskiego giganta branży rozrywkowej. Sony postanowiło przekazać światu swoją nową strategię biznesową podczas konferencji prasowej zaplanowanej na 23 maja. Spotkanie o znaczącym tytule "Beyond the Borders" zwiastuje rewolucyjne zmiany na horyzoncie.

Według przecieków, kluczowym tematem ważnego ogłoszenia będą przedsięwzięcia związane z marką PlayStation. Nie dziwi to, biorąc pod uwagę, że konsole do gier stanowią fundamentalną część imperium Sony. Jednak czym dokładnie japoński potentat zamierza zaskoczyć rynek?

Entuzjaści są pełni nadziei, że 23 maja otrzymamy wreszcie konkretne informacje na temat nowego sprzętu PlayStation. Plotki o ewentualnym debiucie odświeżonej wersji PS5 krążą w sieci od miesięcy. Może to właśnie konsola PS5 Pro stanie się gwiazdą majowej konferencji?

Kolejne gry PlayStation na PC i Xbox? To możliwe!

Jedną z najbardziej prawdopodobnych rewelacji na wydarzeniu "Beyond the Borders" może być zapowiedź portowania kolejnych gier z ekosystemu PlayStation na komputery osobiste i konsole Microsoftu. Strategia przenoszenia ekskluzywnych tytułów na obce platformy spotkała się z ogromnym oddźwiękiem ze strony graczy.

Po udanych premierach hitów pokroju Spider-Man, God of War czy Horizon na pecetach, wydaje się naturalne, że Sony zdecyduje się kontynuować tę filozofię w nadchodzącym roku. Otwarte pozostaje pytanie, które ikony PlayStation ujrzymy na innych sprzętach? Bloodborne, Uncharted 4, The Last of Us? Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko.

Z drugiej strony, być może zaskoczy nas całkiem nowa gra? Wszak niekoniecznie musi chodzić o porty. Kto wie, może oczekiwana zapowiedź nowej marki ekskluzywnej przygotuje grunt dla podejścia "beyond the borders" w prawdziwym znaczeniu tych słów.

  • Ghost of Tsushima na wielkim ekranie?
  • Serial Horizon 2074 na Netfliksie
  • Multiplayer w uniwersum Horizon

Tak czy inaczej, z niecierpliwością czekamy na rozwiązanie zagadki.

Czytaj więcej: Najlepsza darmowa polska gra na weekend. Nie uwierzysz, która jest w ofercie!

PS5 Pro czy PlayStation Portable 2? Wszystko się wyjaśni

Zdjęcie Sony zapowiada coś ważnego o PlayStation - fani będą zszokowani

Jeśli chodzi o sprzętowe rewolucje, to równie prawdopodobnym scenariuszem jest ogłoszenie przez Sony prac nad następcą przenośnej konsoli PSP. Maszyna cieszyła się ogromną popularnością na początku XXI wieku, ale później musiała ustąpić pola tabletom oraz smartfonom.

W świecie zdominowanym przez urządzenia mobilne, powrót do koncepcji wydedykowanej przenośnej konsoli do gier mógłby być strzałem w dziesiątkę. Fani z pewnością z radością powitaliby PlayStation Portable 2 wyposażony w najnowocześniejsze podzespoły oraz dostęp do biblioteki hitów z PS5.

Wszystkie te spekulacje to oczywiście gra w odgadywanie - odpowiedzi poznamy już 23 maja o 3:30 czasu polskiego. Na oficjalnym wydarzeniu Sony ujawni karty i wyznaczy kierunek, w którym podąży w roku 2024. Wszyscy z wypiekami na twarzy wyczekujemy ważnej konferencji prasowej zapowiadającej fundamentalne zmiany dla branży.

Bez względu na to, czy otrzymamy zapowiedź PS5 Pro, nowej odsłony PlayStation Portable, czy też zupełnie czegoś innego, jedno jest pewne - przyszły rok będzie dla graczy pełen niespodzianek.

5 Podobnych Artykułów

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Co zniknie z Netflixa? TOP 10 hitów do obejrzenia przed usunięciem
  3. Jaki komputer potrzebujesz na najnowszą grę Senua's Saga: Hellblade 2? Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe
  4. Tom Hanks w filmach wojennych - Który z jego występów jest najlepszy?
  5. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jakub Głogowski
Jakub Głogowski

Jestem programistą i projektantem gier z wieloletnim doświadczeniem. Testuję niszowe tytuły i piszę o nich z technicznego punktu widzenia - analizując rozwiązania programistyczne, silniki, animacje i modele. Chcę pokazywać jak z małym budżetem i niewielkim zespołem tworzyć niebanalną rozgrywkę i przyciągającą oprawę wizualną.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły