Polski hit w Xbox Game Pass - wstępne rozmowy już trwają: co to oznacza dla graczy?

Polski hit w Xbox Game Pass - wstępne rozmowy już trwają: co to oznacza dla graczy?
Autor Agata Zając
Agata Zając16.02.2024 | 6 min.

Polski hit w Xbox Game Pass może już wkrótce stać się faktem. Trwają bowiem zaawansowane rozmowy pomiędzy Microsoftem i polskim studiem Starward Industries. Dotyczą one udostępnienia gry Niezwyciężony w ramach abonamentu Xbox Game Pass. To dobra wiadomość dla graczy, oznacza bowiem szansę na dostęp do polskiej produkcji w atrakcyjnej cenie. Deweloperzy mają też plany rozwoju tytułu oraz prace nad kolejną grą. Sytuacja jest więc niezwykle obiecująca dla miłośników rodzimej branży growej.

Niezwyciężony może trafić do Xbox Game Pass

W listopadzie 2023 roku miała miejsce premiera gry Niezwyciężony. Jest to gamingowa adaptacja powieści Stanisława Lema o tym samym tytule, stworzona przez polskie studio Starward Industries. Produkcja zebrała bardzo dobre oceny i okazała się sporym sukcesem. Teraz pojawiają się doniesienia, że gra może trafić do usługi Xbox Game Pass.

Xbox Game Pass to popularny abonament oferowany przez Microsoft, dający dostęp do szerokiej biblioteki gier na konsolach Xbox i komputerach PC. Jeśli informacje się potwierdzą, Niezwyciężony dołączy do grona setek produkcji dostępnych w ramach tego abonamentu. Dla wielu graczy byłaby to świetna okazja, by wypróbować polski hit bez konieczności kupowania go na własność.

Trwają negocjacje

Przedstawiciele Starward Industries potwierdzili, że trwają rozmowy na temat umieszczenia ich gry w Xbox Game Pass. Na razie są to jednak wstępne negocjacje, więc nic nie jest jeszcze przesądzone. Deweloperzy nie ukrywają jednak, że bardzo zależy im na dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców. A rozgłos, jaki dałby Niezwyciężonemu Xbox Game Pass, z pewnością by im w tym pomógł.

Warto dodać, że Starward Industries prowadzi podobne rozmowy także z Sony. Gra mogłaby więc trafić również do PlayStation Plus - abonamentu na konsole PlayStation. Deweloperzy na razie jednak skupiają się przede wszystkim na Xbox Game Pass.

Starward Industries planuje wydanie wersji VR

Starward Industries nie spoczywa na laurach po premierze Niezwyciężonego. Studio już myśli o dalszym rozwoju swojej gry. Jednym z pomysłów jest stworzenie dedykowanej wersji na gogle VR.

Gra w wirtualnej rzeczywistości dostarczyłaby jeszcze głębszego poczucia immersji i pozwoliła bardziej wczuć się w mroczny klimat opowieści Lema. Deweloperzy szukają obecnie partnera, który pomógłby im zrealizować ten ambitny plan. Niewykluczone, że padło na Facebooka i ich Oculus VR.

Nowe doznania dla fanów

Fani Niezwyciężonego z pewnością ucieszyliby się z wersji VR. Pozwoliłoby im to zanurzyć się w tym uniwersum na nowo i przeżyć tę historię jeszcze mocniej. Grając w wirtualnej rzeczywistości, łatwiej poczuć się jak prawdziwy uczestnik tych wydarzeń.

Jeśli plany studia dojdą do skutku, Starward Industries może wyznaczyć nowy standard jakości dla polskich gier VR. Będzie to zarazem świetna promocja ich tytułu wśród posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości.

Czytaj więcej: Grudzień: GTA w PS Plus - prawdziwa perełka czeka na graczy.

Przygotowywane jest rozszerzenie o darmowy DLC

Twórcy Niezwyciężonego nie poprzestaną jednak tylko na wersji VR. Już zapowiedzieli, że przez 12 miesięcy po premierze gra będzie regularnie rozszerzana o nową, darmową zawartość. Co miesiąc ma pojawiać się spory, bezpłatny DLC z dodatkowymi elementami.

Dzięki temu Niezwyciężony zyska drugie życie i zachęci do powrotu nawet tych, którzy ukończyli już podstawową wersję gry. Nowe lokacje, misje, przedmioty i wyzwania z pewnością umilą czas fanom tej produkcji.

Stały dopływ nowości

Regularne DLC to świetny sposób na podtrzymanie zainteresowania grą i zaangażowania społeczności. Dodatki ukażą też Niezwyciężonego w nowym świetle i pozwolą na poznanie nieznanych wcześniej elementów tego uniwersum.

Darmowe DLC to dobra wiadomość dla graczy, którzy nabyli tę grę. Przez rok mogą liczyć na stały dopływ nowej zawartości, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Trwają prace nad nowym projektem od ponad roku

Polski hit w Xbox Game Pass - wstępne rozmowy już trwają: co to oznacza dla graczy?

Choć Niezwyciężony wciąż jest rozwijany, twórcy myślą już o kolejnych grach. Podczas czatu inwestorskiego Starward Industries ujawniło, że od ponad roku trwają prace koncepcyjne nad ich nowym tytułem.

Projekt jest obecnie w początkowej fazie. Deweloperzy mają jednak gotowe prototypy rozgrywki i weryfikują różne pomysły na gameplay oraz gatunek gry. Chcą stworzyć produkt idealnie trafiający w gusta graczy przyszłości.

Konsultacje i badania

Starward Industries konsultuje się z ekspertami branży growej, by jak najlepiej rozpoznać oczekiwania przyszłych odbiorców. Prowadzone są badania i analizy trendów na rynku gier.

Deweloperzy rozważają też udostępnienie projektu w wczesnym dostępie, by na bieżąco zbierać opinie społeczności i wprowadzać poprawki jeszcze przed premierą. Taki model sprawdził się przy Niezwyciężonym, więc jest duża szansa, że zostanie powtórzony.

Firma analizuje oczekiwania graczy przyszłości

Kluczem do stworzenia udanej gry jest trafienie w gusta odbiorców. Dlatego Starward Industries poświęca sporo uwagi na zbadanie oczekiwań graczy przyszłości i dostosowanie swojego projektu do obecnych trendów.

Deweloperzy nie chcą powielać tego, co już było. Pragną stworzyć coś unikalnego, co będzie idealnie pasować do realiów rynku za kilka lat. Stąd te liczne analizy, badania, konsultacje z ekspertami.

Wyznaczanie nowych trendów

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejna gra Starward Industries może wyznaczyć nowe trendy i stać się prawdziwym hitem. Jak podkreślają twórcy, chcą dostosować się do "gracza jutra", a nie tylko powielać sprawdzone schematy.

Można się więc spodziewać czegoś świeżego i nietuzinkowego. Być może będzie to tytuł łączący w sobie elementy kilku gatunków lub wprowadzający zupełnie nowatorskie rozwiązania. W każdym razie deweloperzy wykazują się kreatywnością i nie boją się eksperymentów.

Podsumowanie

Doniesienia o możliwości dołączenia Niezwyciężonego do Xbox Game Pass to z pewnością dobra wiadomość dla graczy. Oznaczałoby to łatwy dostęp do polskiego hitu dla szerokiego grona odbiorców. Tymczasem Starward Industries nie zwalnia tempa i planuje dalszy rozwój swojej gry oraz prace nad nowym projektem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przyszłość tego studia rysuje się w jasnych barwach.

Podsumowanie

W artykule omówiono szanse na trafienie polskiej gry Niezwyciężony do abonamentu Xbox Game Pass. Trwają już wstępne rozmowy między Microsoftem i twórcami z Starward Industries na ten temat. Graczom dałoby to łatwy dostęp do rodzimego hitu. Deweloperzy myślą też o wersji VR i regularnym dodawaniu darmowych DLC. Równolegle powstaje nowy projekt, który ma trafić w gusta graczy przyszłości. Studio ma ambitne plany, a przyszłość rysuje się dla nich obiecująco.

Artykuł podsumowuje najważniejsze informacje na temat planów polskiego studia Starward Industries po premierze ich gry Niezwyciężony. Poruszone zostały kwestie potencjalnej współpracy z Microsoftem, prac nad dodatkową zawartością i nowym projektem. Tekst przybliża perspektywy dalszego rozwoju ambitnego polskiego dewelopera.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
  2. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
  3. Odkryj najnowsze Gry Switch promocje i zniżki na Nintendo
  4. Battlefield – wyprzedaż do 95% taniej na Steam
  5. Zakończenie działalności przez twórców Scam wszechczasów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Agata Zając
Agata Zając

Jako creative gamer tworzę unikalne materiały - teasery i zwiastuny mało znanych gier. Pokazuję ich klimat i stylistykę, zachęcając graczy do sięgnięcia po te nieoczywiste tytuły. Moją pasją jest kreowanie oryginalnych treści inspirowanych moją bogatą wyobraźnią i miłością do gamingu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły