Ile godzin zajmuje przejście Assassin's Creed Odyssey? Sprawdź!

Ile godzin zajmuje przejście Assassin's Creed Odyssey? Sprawdź!
Autor Krzysztof Zapałka
Krzysztof Zapałka15.06.2024 | 6 min.

Assassin's Creed Odyssey czas gry to pytanie, które często zadają sobie gracze przed zakupem tej ogromnej gry akcji od Ubisoftu. Rozległość świata przedstawionego oraz mnogość aktywności i zadań pobocznych może przytłoczyć. Nie martw się jednak, w tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości! Dowiesz się, ile czasu zabiorą Ci główne elementy tej wspaniałej przygody - główna kampania, zadania poboczne, eksploracja oraz DLC.

Kluczowe wnioski
 • Przejście głównego wątku Assassin's Creed Odyssey zajmuje średnio około 30-40 godzin grania.
 • Wykonanie wszystkich dostępnych zadań pobocznych, poza głównymi misjami, to dodatkowe 50-60 godzin.
 • Kompletna eksploracja obszernego, otwartego świata gry to kolejne 20-30 godzin rozgrywki.
 • Zakończenie dwóch głównych dodatków DLC - Dziedzictwo Pierwszego Ostrza i Atlantyda - może zająć nawet 15-20 godzin.
 • Łącznie, by w pełni doświadczyć wszystkiego, co oferuje Assassin's Creed Odyssey, potrzebujesz od 115 do 150 godzin!

Historia główna Assassin's Creed Odyssey - czas przejścia

Bez wątpienia kluczowym elementem każdej gry z serii Assassin's Creed jest wciągająca kampania fabularna. Assassin's Creed Odyssey pod tym względem nie odbiega od pozostałych odsłon i dostarcza graczom epickiej, wielowątkowej historii osadzonej w realiach starożytnej Grecji. Jak długo zajmie Ci przejście tego głównego wątku przygody?

Według większości graczy, ukończenie samej tylko głównej kampanii w Assassin's Creed Odyssey zajmuje średnio od 30 do 40 godzin grania. Oczywiście, dokładny czas będzie zależał od Twojego indywidualnego stylu rozgrywki, poziomu trudności i tego, jak skrupulatnie będziesz wykonywać wszystkie zadania. Niektórzy gracze, którzy zanurzają się w każdy drobny szczegół fabuły i wykonują wszystkie opcjonalne czynności, potrzebują nawet 50 godzin na przejście głównego wątku!

Warto jednak pamiętać, że Assassin's Creed Odyssey to gra akcji RPG, a zatem główna historia nie wyczerpuje całej jej zawartości. Poza kampanią fabularną czeka na Ciebie ogrom innych aktywności - zadań pobocznych, obszarów do eksploracji, sekretnych lokacji i nie tylko. Dlatego też doświadczenie rozgrywki będzie znacznie dłuższe, jeśli zdecydujesz się w pełni wykorzystać potencjał granic.

Podsumowując, dla większości graczy przejście wyłącznie głównego wątku w Assassin's Creed Odyssey powinno zająć około 30-40 godzin. Niemniej jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o całkowitą zawartość i czas potrzebny na pełne doświadczenie tej wspaniałej gry.

Zadania poboczne w Assassin's Creed Odyssey - czas potrzebny

Jak już ustaliliśmy, główna kampania Assassin's Creed Odyssey oferuje około 30-40 godzin solidnej, fabularnej rozrywki. Ale tak naprawdę to dopiero początek tej ogromnej gry! Aby w pełni wykorzystać potencjał granic, musisz również zmierzyć się z licznymi zadaniami pobocznymi i misjami dodatkowymi rozrzuconymi po całej starożytnej Grecji.

Sam świat Assassin's Creed Odyssey jest tak rozległy, że zadania poboczne są rzeczywiście kluczową częścią całej zawartości. Różnią się one tematycznie i zakresem - od krótkich przygód, po rozbudowane wątki fabularne. Ile czasu zajmie Ci ukończenie ich wszystkich? Cóż, na samym tylko wykonaniu wszystkich dostępnych zadań pobocznych i misji dodatkowych średnio spędzisz kolejne 50-60 godzin!

 • Doświadczeni gracze, którzy nie chcą pominąć ani jednego zadania pobocznego, mogą spędzić nawet 80-100 godzin tylko na tych aktywnościach!
 • Z drugiej strony, graczom nastawionym tylko na główny wątek wystarczy około 20-30 godzin na poboczne przygody.

Niezależnie od Twojego podejścia do zadań pobocznych, jedno jest pewne - nie możesz przegapić tych wszystkich wyjątkowych historii i aktywności, jeśli chcesz w pełni zagłębić się w świat Assassin's Creed Odyssey. Wyobraź sobie te wszystkie dodatkowe dziesiątki godzin wciągającej rozgrywki czekające na Ciebie poza główną kampanią!

Dorzucając czas potrzebny na zadania poboczne do długości głównego wątku, dochodzimy już do astronomicznej liczby około 100 godzin grania w Assassin's Creed Odyssey. A to nadal nie wszystko, co ma do zaoferowania ten kolos!

Czytaj więcej: Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!

Eksploracja świata Assassin's Creed Odyssey - czas przechodzenia

W świecie tak ogromnym i bogato wyposażonym jak ten z Assassin's Creed Odyssey, sama tylko eksploracja zajmie Ci dziesiątki godzin! Poza głównymi i pobocznymi zadaniami, gra zachęca do swobodnego odkrywania greckiego krajobrazu i wszystkiego, co się na nim znajduje.

Od zalewanych słońcem plaż, poprzez zielone doliny i góry, po tętniące życiem miasta starożytnych Helladów - czeka na Ciebie tak wiele do zwiedzenia! A to nie koniec - w tym rozległym świecie napotkasz mnóstwo skrytych skarbów, zabytków, ruin i innych tajemnic do odkrycia. Jeśli zamierzasz zbadać każdy zakątek granic, musisz przeznaczyć na to kolejne 20-30 godzin eksploracji.

Nie bagatelizuj potęgi tego ogromnego, otwartego świata - chodzenie własnymi ścieżkami i odkrywanie tego, czym zaskakuje Grecja, to jedno z największych źródeł satysfakcji z gry Assassin's Creed Odyssey. Każdy skrawek ziemi skrywa nową przygodę, wyzwanie czy obietnicę nagrody, więc zagłębiaj się w krajobrazy tak długo, jak tylko możesz.

 • Dla kompletnych perfkcjonistów, którzy nawet głazów nie zostawi nieodkrytych, pełna eksploracja może zająć 40 godzin lub więcej!
 • Z drugiej strony, graczom nastawionym bardziej na akcję zasadniczo wystarczy 10-15 godzin wędrówek po wybranych obszarach.

Podsumowując, skrupulatne przejście całej głównej kampanii i zadań pobocznych oraz dogłębna eksploracja rozległych krajobrazów starożytnej Grecji to łącznie nawet około 120-130 godzin absolutnie wyjątkowej rozgrywki. Ale nadal nie skończyliśmy - wszak Assassin's Creed Odyssey oferuje również spory pakiet zawartości DLC!

Podsumowanie

Zdjęcie Ile godzin zajmuje przejście Assassin's Creed Odyssey? Sprawdź!

Assassin's Creed Odyssey to gra, której kompletne przejście wymaga naprawdę ogromnej ilości czasu. Fabuła główna zajmie ok. 30-40 godzin, zadania poboczne od 50 do nawet 100 godzin, a eksploracja rozległego świata kolejne 20-40 godzin. Dodając do tego czas na ukończenie płatnych dodatków DLC otrzymujemy nawet 150 godzin assassin's creed odyssey czas gry!

Ostatecznie decyzja należy do Ciebie - w jaki sposób i jak głęboko chcesz doświadczyć tej wyjątkowej gry. Możesz po prostu przejść sam główny wątek fabularny lub zupełnie zatracić się w zadaniach pobocznych i dokładnej eksploracji greckiego świata. Niezależnie od wybranej ścieżki, assassin's creed odyssey czas gry z pewnością będzie ogromny!

Najczęstsze pytania

Przejście głównego wątku kampanii Assassin's Creed Odyssey zajmuje średnio od 30 do 40 godzin grania. Dokładny czas może się różnić w zależności od poziomu trudności i stylu rozgrywki, ale jest to dobry przybliżony przedział czasowy.

Zdecydowanie tak! Zadania poboczne są kluczową częścią zawartości gry i pozwalają w pełni doświadczyć rozległego, otwartego świata Assassin's Creed Odyssey. Średnio na same tylko te aktywności możesz przeznaczyć od 50 do nawet 100 godzin grania.

Jeśli zamierzasz dokładnie eksplorować każdy zakamarek starożytnej Grecji i odkrywać wszystkie tajemnice, sekrety oraz skryte skarby, musisz przygotować się na kolejne 20-40 godzin swobodnego zwiedzania tego pięknego, otwartego świata.

Dwa główne dodatki DLC - Dziedzictwo Pierwszego Ostrza oraz Atlantyda - wprowadzają całkowicie nowe obszary i rozległe kampanie fabularne. Łącznie możesz spędzić na nich nawet od 15 do 20 godzin więcej. Jeśli kochasz tę grę, DLC są zdecydowanie warte uwagi.

Całkowity czas przejścia Assassin's Creed Odyssey jest silnie uzależniony od takich czynników jak: styl gry, poziom trudności, rozgrywanie zadań pobocznych oraz chęć dogłębnej eksploracji świata i odkrywania sekretów. Im więcej będziesz robić, tym więcej godzin spędzisz w grze.

5 Podobnych Artykułów

 1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
 2. Co zniknie z Netflixa? TOP 10 hitów do obejrzenia przed usunięciem
 3. Jaki komputer potrzebujesz na najnowszą grę Senua's Saga: Hellblade 2? Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe
 4. Tom Hanks w filmach wojennych - Który z jego występów jest najlepszy?
 5. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Krzysztof Zapałka
Krzysztof Zapałka

Jestem redaktorem prowadzącym dział gier niszowych. Moją pasją jest odkrywanie mało znanych perełek - klimatycznych, innowacyjnych i po prostu dobrych gier. Recenzje piszę z perspektywy gracza poszukującego wyjątkowych przeżyć. Mój profil to zestawienia i newsy z branży gamingowej, zwłaszcza o tych mniejszych, niezależnych studiach.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły