God of War Ragnarok na PC - Będzie dostępny czy nie? Spekulacje

God of War Ragnarok na PC - Będzie dostępny czy nie? Spekulacje
Autor Agnieszka Sokoł
Agnieszka Sokoł15.06.2024 | 6 min.

God of War Ragnarok na PC to temat, który od premiery gry na PlayStation 5 regularnie powraca w środowisku graczy i specjalistów. Czy kultowa, wyprodukowana przez Sony Interactive Entertainment przygodowa gra akcji trafi także na komputery osobiste? Chociaż twórcy nie potwierdzili takich planów, w Internecie nie brakuje spekulacji na ten temat.

Kluczowe wnioski
 • Sony coraz chętniej wydaje swoje ekskluzywne tytuły na PC, co daje nadzieję fanom God of War Ragnarok na wersję komputerową.
 • Wysokie wymagania sprzętowe mogą stanowić wyzwanie w przeniesieniu gry na PC, ale nie są to przeszkody nie do pokonania.
 • Potencjalna premiera God of War Ragnarok na PC mogłaby nastąpić kilka lat po debiucie na PlayStation 5.
 • Opinie graczy i ekspertów są podzielone - część uważa wydanie na PC za wysoce prawdopodobne, inni pozostają sceptyczni.
 • O przyszłości God of War Ragnarok na PC zadecydują ostatecznie priorytety biznesowe Sony i popularność samej gry.

God of War Ragnarok na PC - Wydanie po premierze na PS5?

Wielu graczy z niecierpliwością oczekuje na wieści o potencjalnym wydaniu hitowej gry God of War Ragnarok na komputerach osobistych. Nic dziwnego, że społeczność liczy na to, że Sony pójdzie śladami Microsoftu i wypuści swój flagowy tytuł nie tylko na konsole PlayStation, ale również na PC.

Oczywiście nie ma na razie żadnych oficjalnych zapowiedzi tego typu, ale w ostatnich latach Sony zmieniło nieco swoją strategię i coraz chętniej udostępnia swoje ekskluzywne produkcje na platformie PC. Warto przypomnieć, że niedawno światło dzienne ujrzały porty takich hitów jak God of War (2018), Marvel's Spider-Man Remastered czy Horizon Zero Dawn.

Sukces tych premier na PC z pewnością zachęca Sony do kontynuowania tej praktyki. W końcu to dodatkowe źródło dochodów i możliwość dotarcia do znacznie szerszej rzeszy graczy. W przypadku tak oczekiwanego tytułu jak God of War Ragnarok, konwersja na PC wydaje się wręcz oczywistym posunięciem, choć oczywiście jej realizacja będzie zależeć od wielu czynników.

Jeśli God of War Ragnarok trafi na komputery, prawdopodobnie będzie to miało miejsce dopiero jakiś czas po premierze na PlayStation 5. Zwykle Sony czeka od roku do dwóch lat, zanim zdecyduje się na wydanie portu danej gry na PC. Pozwala to w pełni wykorzystać potencjał konsolowych premier i zmaksymalizować zyski.

God of War Ragnarok w wersjach PC - Wymagania Systemowe

Choć wielu graczy z pewnością z radością przywitałoby God of War Ragnarok na PC, pojawia się pytanie, czy ich sprzęt wystarczyłby, aby płynnie uruchomić tak wymagającą produkcję. W końcu gry na PlayStation 5 wykorzystują potężne możliwości najnowszej konsoli Sony, której specyfikacja techniczna jest imponująca.

Warto jednak przypomnieć sobie wymagania systemowe innych konwersji z PS5 na PC. Przykładowo, port Marvel's Spider-Man Remastered wymagał 16 GB pamięci RAM oraz karty graficznej na poziomie GeForce RTX 3070 lub Radeon RX 6800 XT. Nie były to więc skromne wymagania, ale też nic, czego nie dałoby się spełnić na dobrze wyposażonym komputerze dla graczy.

W przypadku God of War Ragnarok należałoby spodziewać się podobnego lub nawet wyższego poziomu wymagań sprzętowych. W końcu jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie gier na PlayStation 5, wykorzystująca pełny potencjał konsoli. Można się jednak spodziewać, że twórcy zoptymalizują grę dla szerokiego spektrum konfiguracji PC, tak aby mogła ją uruchomić większość graczy.

 • Minimalny zestaw wymagań obejmowałby prawdopodobnie 16 GB RAM, wydajną kartę graficzną z co najmniej 8 GB pamięci oraz mocny procesor.
 • Dla optymalnej jakości należałoby natomiast liczyć się z koniecznością posiadania topowego sprzętu, takiego jak GeForce RTX 4080 lub Radeon RX 7900 XT oraz co najmniej 32 GB RAM.

Czytaj więcej: Ciesz się grą w Horizon Zero Dawn: Odkryj konsole Play at Home Horizon

Plotki o God of War Ragnarok PC - Opinie graczy i ekspertów

Choć od premiery God of War Ragnarok na PlayStation 5 minęły już niemal dwa lata, plotki o potencjalnym wydaniu gry na PC nie milkną. Gracze i eksperci wciąż spekulują na temat możliwości pojawienia się tej wyczekiwanej produkcji na komputerach osobistych.

Wiele osób uważa, że Sony po prostu nie może sobie pozwolić na pozostawienie tak dużego tytułu wyłącznie na własnej platformie. Rynek PC jest ogromny i przynosi olbrzymie zyski, więc byłoby niemal ekonomicznym samobójstwem zrezygnować z niego. Zwolennicy tej tezy przypominają o sukcesach wcześniejszych konwersji, takich jak God of War (2018) czy Horizon Zero Dawn.

Pesymiści z kolei twierdzą, że przynajmniej przez jakiś czas God of War Ragnarok pozostanie ekskluzywną grą na PlayStation. Ich zdaniem Sony będzie chciało w pełni wykorzystać potencjał produkcji jako bestsellera na własnej konsoli, zanim zdecyduje się na port na PC. Wskazują oni również na wyzwanie, jakim byłoby przeniesienie tak zaawansowanej graficznie i technicznie gry na komputery.

 • Trudno na razie jednoznacznie przewidzieć, która ze stron ma rację, gdyż ostateczna decyzja należy do Sony.
 • Popularność samej gry oraz jej długofalowy potencjał zarobkowy na PC mogą jednak okazać się przesądzającymi czynnikami.

God of War Ragnarok na PC - Porty PlayStation na komputery

Powody, dla których God of War Ragnarok mógłby trafić na PC, są w dużej mierze związane z ogólną strategią Sony w kwestii konwersji swoich ekskluzywnych gier na komputery. W ostatnich latach firma ta zdecydowanie otworzyła się na tę praktykę, co można uznać za dobry prognostyk dla fanów God of War Ragnarok oczekujących wersji na PC.

Warto przypomnieć, że swego czasu przenoszenie gier z PlayStation na inne platformy wydawało się niemal niemożliwe. Sony bardzo długo pozostawało wierne idei ekskluzywnych tytułów, które miały przyciągać graczy właśnie na konsole tej marki. Jednak zmieniająca się rzeczywistość rynkowa, rozwój technologii i olbrzymie możliwości zarobkowe płynące z portów na PC skłoniły japońskiego giganta do przewartościowania tej strategii.

Podsumowanie

Choć twórcy wciąż nie potwierdzili oficjalnych planów wydania God of War Ragnarok na PC, istnieje wiele przesłanek, że w przyszłości gra taka może ujrzeć światło dzienne. Sony w ostatnich latach coraz chętniej otwiera się na konwersje swoich ekskluzywnych tytułów na komputery osobiste, a sam God of War Ragnarok z pewnością należy do produkcji, które mogłyby odnieść ogromny sukces na platformie PC.

Oczywiście premiery na innych platformach niż God of War Ragnarok Xbox wciąż pozostają w sferze spekulacji. Wielu graczy i ekspertów uważa jednak, że Sony nie może sobie pozwolić na pozostawienie tak dużego hitu wyłącznie na PlayStation. Jednocześnie zdania są podzielone, jeśli chodzi o potencjalną datę premiery na komputerach – część uważa, że stanie się to niedługo po debiucie na PS5, inni spodziewają się dłuższego okresu ekskluzywności.

Najczęstsze pytania

Chociaż Sony nie ogłosiło jeszcze oficjalnych planów wydania God of War Ragnarok na komputerach osobistych, wielu ekspertów uważa, że taka konwersja jest wielce prawdopodobna. Firma coraz chętniej decyduje się na przenoszenie swoich ekskluzywnych tytułów na platformę PC, co pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zwiększyć zyski.

Jeśli God of War Ragnarok trafi na PC, raczej nie stanie się to od razu po premierze na PlayStation 5. Sony zwykle czeka co najmniej rok, a często dwa lata, zanim zdecyduje się na wydanie danego tytułu na komputerach osobistych. Pozwala to w pełni wykorzystać potencjał gry na konsoli i zmaksymalizować zyski ze sprzedaży.

Biorąc pod uwagę imponującą specyfikację PlayStation 5 i zaawansowaną technicznie grafikę God of War Ragnarok, należy spodziewać się wysokich wymagań sprzętowych w wersji na PC. Prawdopodobnie będzie to wymagało co najmniej 16 GB RAM oraz wydajnej karty graficznej klasy RTX 3070 lub Radeon RX 6800 XT.

Choć doniesienia skupiają się głównie na potencjalnym wydaniu God of War Ragnarok na PC, nie można wykluczyć, że gra ta w przyszłości może pojawić się także na innych platformach. Niektórzy sugerują nawet, że w dalszej perspektywie może trafić na konsole Xbox, ale na razie są to jedynie luźne spekulacje.

Jest to kwestia indywidualna i zależy od preferencji danego gracza. Jeśli ktoś nie ma PlayStation 5 i woli grać na PC, wówczas poczekanie na ewentualny port może być rozsądnym rozwiązaniem. Natomiast dla posiadaczy konsoli Sony i fanów serii, zakup na premierze będzie najpewniej atrakcyjniejszą opcją.

5 Podobnych Artykułów

 1. Odkryj Najlepsze Gry na Nintendo Switch po Polsku!
 2. Jak zdobyć i wykorzystać kod rabatowy do CDkeys? Nasz poradnik
 3. Jaki komputer potrzebujesz na najnowszą grę Senua's Saga: Hellblade 2? Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe
 4. Najlepsze filmy o wojnie w Wietnamie - Sprawdź naszą listę TOP 10
 5. Odkryj Najlepsze Planszowe Okazje – Gry Planszowe w Niesamowitych Cenach!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Agnieszka Sokoł
Agnieszka Sokoł

Będąc graczką i uczestniczką turniejów esportowych dzielę się doświadczeniami z gier sieciowych. Omawiam strategie, metagame popularnych tytułów oraz przygotowania do rozgrywek profesjonalnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły