Patronat 
Wiedźmy

Gra planszowa

wyd: Phalanx Games
Dystrybucja: Rebel.pl
Żółw przypomniany

Przewodnik po Œwiecie Dysku

wyd: Prószyński i S-ka
przekład: Piotr W. Cholewa

cena okładkowa: 32 zł

 
   Losowy cytat:
 Zajrzeli w głąb zaułka, po raz kolejny demonstrując, że niedawno przybyli do miasta. Morporkianie nie zaglądają do zaułków, kiedy słyszą dziwne odgłosy. Kiedy widzą cztery ruchliwe postacie, instynkt nie pcha ich do pomocy, a w każdym razie nie do pomocy temu, który znajduje się z niewłaściwego końca czyjegoś buta.
 -- Trzy wiedźmy

Recenzja Pasterskiej Korony
ginny358 dnia 29/08/2016 20:41 ·
Redakcja przedstawia recenzję ostatniej powieści ze Świata Dysku, autorstwa ginny358. Czy Ginny się podobało? Zdecydowanie tak, ale i nie obyło się bez pewnych uwag. Zapraszamy was do lektury pod tym linkiem: klik. Uważajcie tylko na spoilery.

Fragment:

Ostatni Pratchett. Udało mi się go dostać w łapki i przeczytać. W końcu. Przez ten cały czas zastanawiałam się, czy pochłonę go od razu, czy też może – jak całkiem wielu znajomych – będę potrzebowała go oszczędzać, zachować na dalszy moment, ponieważ to Ostatni Pratchett. Ale gdy przyszło co do czego, okazało się, że nie, nie mam potrzeby czekania, wręcz odwrotnie, pochłonęłam go w jeden dzień. Z kolejną lekturą czekam, ale to czekanie dlatego, że nie chcę go odkładać jeszcze na półkę.

P.S. Recenzję przeczytacie także na blogu Ginny: ziemniak i Dinozarły.

W Salisbury stanie pomnik Terry'ego Pratchetta
worms506 dnia 27/04/2016 13:05 ·
W Salisbury ma stanąć, wykonany z brązu, naturalnej wielkości pomnik Terry'ego Pratchetta. Zaprojektuje go Paul Kidby, autor kilkunastu okładek książek z cyklu Świata Dysku. Pomnik miałby przedstawiać sir Terry'ego trzymającego w ręku książkę i stojącego na granitowym cokole, na którym wyryto by żółwia. Kidby szacuje, że wykonanie posągu zajmie mu około sześciu miesięcy.

Choć rada miejska Salisbury wyraziła poparcie dla projektu, pieniądze na budowę pomnika będą musiały zostać pozyskane samodzielnie przez jego pomysłodawców.

Źródło: "Książki" 2016, nr 1, s. 8; Booklips.pl
Pasterska Korona
ginny358 dnia 30/03/2016 15:11 ·
Wszyscy chyba czekaliśmy na tę informację. Prószyński i S-ka zapowiedział właśnie wydanie ostatniej części Świata Dysku na 17 maja tego roku. Pasterska korona (tak będzie brzmiał jej polski tytuł) zamyka zarazem cykl o Tiffany Obolałej stanowiący odnogę YA cyklu o Wiedźmach, jak i zakończony już definitywnie zeszłoroczną śmiercią sir Terry'ego Pratchetta Świat Dysku. Tak opis z tylnej okładki tomu brzmi w oficjalnym tłumaczeniu:

Drżenie światów.
Głęboko w Kredzie coś się poruszyło. Sowy i lisy to wyczuwają. Tiffany także, przez swoje buty. To dawny nieprzyjaciel gromadzi siły.
To czas zakończeń i początków, starych przyjaciół i nowych, rozmycia granic i przesunięcia mocy. Teraz to Tiffany stoi pomiędzy światłem i ciemnością, dobrem i złem.
Horda elfów szykuje się do inwazji i Tiffany musi wezwać wszystkie czarownice, by stanęły przy niej. By broniły świata. Jej świata.
Będzie rozliczenie...


Źródło: Prószyński i S-ka
#GNUTerryPratchett
ginny358 dnia 13/03/2016 13:13 ·
Dokładnie rok i dzień temu odszedł od nas sir Terry Pratchett. Pomimo tego, że wiedzieliśmy o tym, iż chorował, jego spotkanie z Mrocznym Kosiarzem zaskoczyło chyba nas wszystkich. Wydawał się tak nieśmiertelny jak jego bohaterowie.
Zostawił nam swoją twórczość pełną humoru i mądrości. 41 tomów Świata Dysku, almanachy, encyklopedie, mapy. Sporo osobnych powieści. Cykl Długiej Ziemi, współtworzony ze Stephenem Baxterem. Genialny Dobry Omen napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Wreszcie opowiadania i zbiór esejów. Do tego wszystkiego możemy wciąż wracać, wyczytując spomiędzy jego słów nowe sensy. I za to wszystko nasza redakcja chce mu podziękować.

#GNUTerryPratchett
Rok Kichającej Pandy i Długa Utopia
ginny358 dnia 24/01/2016 13:51 ·
Minął prawie miesiąc odkąd wkroczyliśmy w Rok Kichającej Pandy, który na wciąż aktywnym twitterze Mistrza został podsumowany jako Wielki A'chooin.

Z kolei już 2 lutego czeka nas polska premiera najnowszej, czwartej, części Długiego Cyklu - Długa Utopia. Na stronie wydawcy, gdzie znajdziecie także fragment powieści [klik], czytamy jej opis:

Jest połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone, ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię. Społeczeństwo ewoluuje, na zniszczonej Ziemi Podstawowej i poza nią. Pojawiają się nowe wyzwania.
Podstarzały i gderliwy SI, Lobsang, zamieszkuje z Agnes na egzotycznym i dalekim świecie. Postanowili wieść normalne życie w New Springfield, adoptowali nawet dziecko. Wydaje się jednak, że nie trafili tam przypadkiem. Krążą pogłoski o dziwnych zjawiskach na niebie, o strachach... Coś jest w tym świecie nie tak.
Miliony kroków od tego miejsca, Joshua dowiaduje się o ojcu, którego nigdy nie znał, i odkrywa sekretną historię rodziny. Nagle niespodziewanie otrzymuje pilne wezwanie z New Springfield.
Lobsang zaczyna rozumieć wagę tego, co dzieje się pod powierzchnią jego świata i zagraża wszystkim światom Długiej Ziemi. Aby z tym walczyć, potrzebne są połączone wysiłki ludzkości, maszyny i superinteligentnych Następnych. A niektórzy muszą złożyć ostateczną ofiarę.


Źródło: Twitter, Prószyński
Oficjalny przewodnik kolejności czytania serii
ginny358 dnia 05/09/2015 17:12 ·
Na oficjalnym profilu Terry'ego Pratchetta na facebooku pojawił się nowy przewodnik kolejności czytania cyklu Świata Dysku. U nas znajdziecie go w tym miejscu. Oczywiście nie ma obowiązku czytania powieści z serii w takiej narzuconej kolejności, ale jeśli jesteście świeżymi czytelnikami z pewnością pozwoli on wam łatwo zorientować się w tym, które części tego ogromnego cyklu następują po sobie.

Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>
statystyka