Patronat 
Wiedźmy

Gra planszowa

wyd: Phalanx Games
Dystrybucja: Rebel.pl
Żółw przypomniany

Przewodnik po Œwiecie Dysku

wyd: Prószyński i S-ka
przekład: Piotr W. Cholewa

cena okładkowa: 32 zł

 
   Losowy cytat:
 - To był pański władca, tak?
- Nie! To tylko człowiek, który płaci mi pensję!
- Czasami trudno dostrzec różnicę
 -- Bogowie, Honor, Ankh-Morpork

W Salisbury stanie pomnik Terry'ego Pratchetta
worms506 dnia 27/04/2016 13:05 ·
W Salisbury ma stanąć, wykonany z brązu, naturalnej wielkości pomnik Terry'ego Pratchetta. Zaprojektuje go Paul Kidby, autor kilkunastu okładek książek z cyklu Świata Dysku. Pomnik miałby przedstawiać sir Terry'ego trzymającego w ręku książkę i stojącego na granitowym cokole, na którym wyryto by żółwia. Kidby szacuje, że wykonanie posągu zajmie mu około sześciu miesięcy.

Choć rada miejska Salisbury wyraziła poparcie dla projektu, pieniądze na budowę pomnika będą musiały zostać pozyskane samodzielnie przez jego pomysłodawców.

Źródło: "Książki" 2016, nr 1, s. 8; Booklips.pl
Pasterska Korona
ginny358 dnia 30/03/2016 15:11 ·
Wszyscy chyba czekaliśmy na tę informację. Prószyński i S-ka zapowiedział właśnie wydanie ostatniej części Świata Dysku na 17 maja tego roku. Pasterska korona (tak będzie brzmiał jej polski tytuł) zamyka zarazem cykl o Tiffany Obolałej stanowiący odnogę YA cyklu o Wiedźmach, jak i zakończony już definitywnie zeszłoroczną śmiercią sir Terry'ego Pratchetta Świat Dysku. Tak opis z tylnej okładki tomu brzmi w oficjalnym tłumaczeniu:

Drżenie światów.
Głęboko w Kredzie coś się poruszyło. Sowy i lisy to wyczuwają. Tiffany także, przez swoje buty. To dawny nieprzyjaciel gromadzi siły.
To czas zakończeń i początków, starych przyjaciół i nowych, rozmycia granic i przesunięcia mocy. Teraz to Tiffany stoi pomiędzy światłem i ciemnością, dobrem i złem.
Horda elfów szykuje się do inwazji i Tiffany musi wezwać wszystkie czarownice, by stanęły przy niej. By broniły świata. Jej świata.
Będzie rozliczenie...


Źródło: Prószyński i S-ka
#GNUTerryPratchett
ginny358 dnia 13/03/2016 13:13 ·
Dokładnie rok i dzień temu odszedł od nas sir Terry Pratchett. Pomimo tego, że wiedzieliśmy o tym, iż chorował, jego spotkanie z Mrocznym Kosiarzem zaskoczyło chyba nas wszystkich. Wydawał się tak nieśmiertelny jak jego bohaterowie.
Zostawił nam swoją twórczość pełną humoru i mądrości. 41 tomów Świata Dysku, almanachy, encyklopedie, mapy. Sporo osobnych powieści. Cykl Długiej Ziemi, współtworzony ze Stephenem Baxterem. Genialny Dobry Omen napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Wreszcie opowiadania i zbiór esejów. Do tego wszystkiego możemy wciąż wracać, wyczytując spomiędzy jego słów nowe sensy. I za to wszystko nasza redakcja chce mu podziękować.

#GNUTerryPratchett
Rok Kichającej Pandy i Długa Utopia
ginny358 dnia 24/01/2016 13:51 ·
Minął prawie miesiąc odkąd wkroczyliśmy w Rok Kichającej Pandy, który na wciąż aktywnym twitterze Mistrza został podsumowany jako Wielki A'chooin.

Z kolei już 2 lutego czeka nas polska premiera najnowszej, czwartej, części Długiego Cyklu - Długa Utopia. Na stronie wydawcy, gdzie znajdziecie także fragment powieści [klik], czytamy jej opis:

Jest połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone, ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię. Społeczeństwo ewoluuje, na zniszczonej Ziemi Podstawowej i poza nią. Pojawiają się nowe wyzwania.
Podstarzały i gderliwy SI, Lobsang, zamieszkuje z Agnes na egzotycznym i dalekim świecie. Postanowili wieść normalne życie w New Springfield, adoptowali nawet dziecko. Wydaje się jednak, że nie trafili tam przypadkiem. Krążą pogłoski o dziwnych zjawiskach na niebie, o strachach... Coś jest w tym świecie nie tak.
Miliony kroków od tego miejsca, Joshua dowiaduje się o ojcu, którego nigdy nie znał, i odkrywa sekretną historię rodziny. Nagle niespodziewanie otrzymuje pilne wezwanie z New Springfield.
Lobsang zaczyna rozumieć wagę tego, co dzieje się pod powierzchnią jego świata i zagraża wszystkim światom Długiej Ziemi. Aby z tym walczyć, potrzebne są połączone wysiłki ludzkości, maszyny i superinteligentnych Następnych. A niektórzy muszą złożyć ostateczną ofiarę.


Źródło: Twitter, Prószyński
Oficjalny przewodnik kolejności czytania serii
ginny358 dnia 05/09/2015 17:12 ·
Na oficjalnym profilu Terry'ego Pratchetta na facebooku pojawił się nowy przewodnik kolejności czytania cyklu Świata Dysku. U nas znajdziecie go w tym miejscu. Oczywiście nie ma obowiązku czytania powieści z serii w takiej narzuconej kolejności, ale jeśli jesteście świeżymi czytelnikami z pewnością pozwoli on wam łatwo zorientować się w tym, które części tego ogromnego cyklu następują po sobie.
Premiera The Shepherd's Crown
ginny358 dnia 27/08/2015 15:20 ·
Już dziś możecie kupić ostatnią powieść Terry'ego Pratchetta i zarazem ostatni tom Świata Dysku. The Shepher's Crown jest dostępna w kilku różnych wydaniach m.in. na stronach Watersones.

Znamy też pięć faktów związanych z powyższym tomem:

1. Pojawia się w nim nowa postać – młody Geoffrey Swivel.

2. Występuje w nim piekielnie bystra koza o imieniu Mephistopheles, która potrafi liczyć do dwudziestu i używa wychodka.

3. Występują w nim również Babcia, Niania, Magrat, Agnes, Petulia, Pani Earwig, Długa Chuda Krótka Gruba Sally i Panna Tyk. Gościnnie pojawia się także wiele innych ulubionych postaci czytelników.

4. Sprawi, że zobaczycie skromną Ogrodową Szopę w całkiem nowym świetle

5. Paznokcie u stóp starego dżentelmena w dłoniach Feegle'i mogą stanowić potężną broń.

Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>
statystyka