Selkar.pl
Patronat 
Wiedźmy

Gra planszowa

wyd: Phalanx Games
Dystrybucja: Rebel.pl
Żółw przypomniany

Przewodnik po Œwiecie Dysku

wyd: Prószyński i S-ka
przekład: Piotr W. Cholewa

cena okładkowa: 32 zł
Zobacz Temat
Discworld.pl - Polski Portal Świata Dysku | Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! | Off-topic
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Ksywy, nicki, pseudonimy artystyczne...
~Regis
Użytkownik

Ranga: Starszy Sierżant
Punkty: 691
Dodane dnia 18-06-2010 20:48
Tak sobie pomyślałem: sokoro mamy temat dotyczący naszych forumowych nicków, dlaczego by nie poopowiadać o naszych używanych codziennie, wyimaginowanych czy wymarzonych "drugich imionach"?

Jeśli o mnie idzie, to obecnie najczęściej używaną w stosunku do mnie ksywą jest "Snickers". Dlaczego? Ano dlatego, że przez bardzo długi okres czasu praktycznie codziennie na szkolnych przerwach wcinałem przynajmniej jednego batona dowolnego gatunku. Ostatnio jestem na odwyku, ale ksywa- jak to ksywa- została. Jestem zresztą jej posiadaczem od niedawna, bo zaledwie odkąd rozpocząłem pobieranie nauki w LO. Wcześniej jakoś nigy żadne przezwisko nie chciało się przyjąć. No, może raz w drugiej gim, kiedy to pani od matematyki w przytomności całej klasy powiedziała: "Chciałabym polecić wam Kacpra jako przykład. Popatrzcie jak on ładnie, prosto siedzi..." Przez następny miesiąc byłem "Miotłą"smiley Cóż poza tym? W świecie multimedialnym wszędzie przedstawiam się jako Kerian- czy to MMO, czy jakakolwiek strona. Na Discworldzie Regisem zostałem tylko wskutek spontanicznej decyzji, "a, co tam, raz wymyślę sobie inny nick, coby było oryginalnie"smiley

"They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to Middle Earth. "
- George R.R. Martin
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ksywy, nicki, pseudonimy artystyczne...
~Havelock
Użytkownik

Ranga: Kapitan
Punkty: 2218
Dodane dnia 18-06-2010 22:32
Ja mam tylko dwa przezwiska:
1. Jezus (ze względu na fryzurę)
2. Yeti (nie mam pojęcia dlaczego. Ktoś mi to kiedyś tłumaczył, ale nie zrozumiałem)

When I come to the club step aside
Pop the seats, don't be hating me in the line
V.I.P. 'cause you know I gotta shine
I'm Ha-ve-lock, give me lovin' long time
~ponder
Użytkownik

Ranga: Dwunastofunkcyjny
Punkty: 3041
Dodane dnia 19-06-2010 08:42
Mnie kiedyś nazywali Uszer (bo uszy mi odstawały). Potem mi się łeb trochę "spłaszczył" w tym względzie, więc od tej pory jestem tylko sporadycznie Hydraulikiem (pewna nieprzyjemna historia z uwięzieniem w ubikacji i rozwaleniem spłukiwaczki podczas ucieczki... mniejsza z tym xD)
Jeśli chodzi o nicki... Tworzę pod wpływem chwili...xD Na pewno nie mam jakiegoś jednego, wspólnego... I dlatego pewnie na większości stron muszę się rejestrować kilkakrotnie xD

Oficjalne oświadczenie w sprawie starych postów

Pochodzę z ultrakatolickiej rodziny i z tego względu (a także z paru innych, osobistych) miałem kilka lat temu ostre schizy związane ze stopniową utratą wiary. Wmawiałem z tego względu w siebie i innych tak radykalnie prawicowe, homofobiczne, konserwatywne i nierzadko obraźliwe pierdoły, jakie tylko można sobie wyobrazić. Obecnie doszedłem do zgody z samym sobą, odszedłem z Kościoła i nie solidaryzuję się z treścią swoich starych postów. Za których istnienie serdecznie przepraszam i dziękuję wszystkim za wyrozumiałość.
23365748 http://www.telewizjoner.bnx.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
~Polly
Użytkownik

Ranga: Porucznik
Punkty: 1112
Dodane dnia 19-06-2010 13:33
Ja zazwyczaj, od kilku miesięcy, podpisuję się jako Anima Vilis (tudzież Anima Vilis 94, w zależności od tego, czy nick zajęty). To głównie na blogach. Kiedyś byłam "Rosalindą" pod wpływem jakiejś głupiej książki. Przezwiska jako takiego nie mam, no przez miesiąc byłam DJ Adax... (Asiax, Kasiex, Adax - kolegom nudziło się na angielskim)

Zawsze gdy myślisz, że to już dno - ktoś rzuca ci łopatę.
3122827 Wyślij Prywatną Wiadomość
~MORT
Użytkownik

Ranga: Starszy Kapral
Punkty: 402
Ostrzeżeń: 1
Dodane dnia 20-06-2010 07:36
Tylko takie, jakie sobie sam nadaję. A przynajmniej tylko takie do mnie docierają smiley
Ale jeśli już ktoś używa przezwiska (b. rzadko) to MORT właśnie (tak - kapitalikami XD ).
Edytowane przez MORT dnia 20-06-2010 07:37
~katarzyna
Użytkownik

Punkty: 678
Dodane dnia 21-06-2010 20:24
A na mnie głównie mówią Malinowa od nazwiska, ale sama za tym nie przepadam więc się nie chwalę i wolę moje obrzydliwie pospolite imię Katarzyna ^^

"Jaka wspaniała noc... Koniec świata, wino i przyjaciele wokół. W taką noc to nawet umierać przyjemnie."
8759593 www.google.com Wyślij Prywatną Wiadomość
~Adrianna Vetinari
Użytkownik

Ranga: Prezes Gildii Skrytobójców
Punkty: 3618
Dodane dnia 21-06-2010 21:34
no więc co do mnie, to nikt się jeszcze nie odważył mnie jakkolwiek przezywać smiley kumple chcieli mnie ochrzcić Helgą, z powodu namiętności do Niemców, ale kilka słów, jakie do nich uprzejmie wypowiedziałam sprawiły, że zrezygnowali z pomysłu ;p
i tak pozostajemy przy wszystkich wariacjach i zdrobnieniach nt. Adrianny: wszelkie Ady, Adusie, Aduszki, Dusie, Adisie, nawet zdarzyło mi się byc nazywaną Adrią ;p

TEAM KLEFAN <3

My lovely Vampire Boyfriends together

mój tumblr
24816769 http://vampirycznie.blog.onet.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
~ORety
Użytkownik

Ranga: von Überwald
Punkty: 2212
Dodane dnia 22-06-2010 14:34
katarzyna napisał/a:
A na mnie głównie mówią Malinowa od nazwiska, ale sama za tym nie przepadam więc się nie chwalę i wolę moje obrzydliwie pospolite imię Katarzyna ^^

Katarzyno-też tak mam-od nazwiska. Swoją drogą świadczy to nieco o braku inwencji, czyż nie? Ale nazwisko mam fajne więc doceniam ironię ;P Zresztą i tak większość osób zwraca się do mnie po imieniu, a tylko czasem, dla odróżnienia, po "ksywce" (chyba tylko jeden, ostatni mohikanin się zachował, który do mnie cały czas tak mówi-siła przyzwyczajenia smiley ).

To nie pesymizm-to realizm w czystej postaci...
5920692 Wyślij Prywatną Wiadomość
~Havelock
Użytkownik

Ranga: Kapitan
Punkty: 2218
Dodane dnia 22-06-2010 14:52
Ale jak mówi? Jak brzmi twoje przezwisko, ORety?

When I come to the club step aside
Pop the seats, don't be hating me in the line
V.I.P. 'cause you know I gotta shine
I'm Ha-ve-lock, give me lovin' long time
~Luna
Użytkownik

Ranga: Młodszy Kapral
Punkty: 229
Dodane dnia 18-07-2010 20:49
Na mnie często mówią Stefan-od mojego nazwiska, ktorego nie zdradzę smiley A np do mojego brata Stefan przyczepił się na dobre i nawet niektórzy nauczyciele tak do niego mówią. smiley

HO, HO, HO...
...?
PIP !

JESTEM ZASMUTKOWANY
~Polly
Użytkownik

Ranga: Porucznik
Punkty: 1112
Dodane dnia 19-07-2010 13:46
A mnie od kilku dni nazywają "Adzikiem" dzięki koledze.
Nie ma to jak wariacje od Adrianny.

Zawsze gdy myślisz, że to już dno - ktoś rzuca ci łopatę.
3122827 Wyślij Prywatną Wiadomość
~Neilette
Użytkownik

Ranga: Sierżant
Punkty: 457
Dodane dnia 19-07-2010 14:34
Mnie brat nazywa Knopersem. Według niego jest to obraźliwe, ale mi to nie przeszkadza. W sumie nawet hmmm... fajne. A dla przyjaciół: Aśka, Joanna, Johannasmiley, naprawdę rzadko się zdarza że ktoś mówi do mnie poprostu Asia.
W liceum koleżanki jeszcze mnie nazywały "Złotowłosą", ale później zmieniłam kolor włosówsmiley
~Afro3112
Użytkownik

Ranga: Chaos
Punkty: 1572
Dodane dnia 25-07-2010 11:35
Dla wszystkich, czy to w rzeczywistości, czy to w internecie jestem Afro, choć podczas mojej krótkiej egzystencji pojawiały się inne ksywki, czy może raczej przezwiska - byłem Plastusiem, ze względu na małe, odstające uszy; byłem Jezusem, bo kiedyś latałem i wołałem: "Jestem Jezusem, oddajcie mi swoje pieniądze!" smiley, niektórzy zwracali się do mnie ksywką od nazwiska, jak w przypadku Katarzyny i ORety, byłem Cycem, ze względu na to, że kiedyś byłem malutki i pulchniutki, byłem Loczkiem, też w czasach pulchniutkości.
To wszystko przeminęło na rzecz Afro i to już bardzo dawno temu, przywiązałem się do tej ksywki.
A. I czasem jeszcze zwracamy się do siebie z kolegami per "Remek". Kiedy wszyscy są Remkami świat staje się lepszy. Człowiek mówi "Remek", a pół klasy "Czego chcesz?".

Edytowane przez Afro3112 dnia 25-07-2010 11:37
~katarzyna
Użytkownik

Punkty: 678
Dodane dnia 26-07-2010 14:34
Ale Mateunio jest najlepsze xD <wala się po podłodze rycząc ze śmiechu>

"Jaka wspaniała noc... Koniec świata, wino i przyjaciele wokół. W taką noc to nawet umierać przyjemnie."
8759593 www.google.com Wyślij Prywatną Wiadomość
~Daniela_007
Użytkownik

Ranga: Funkcjonariusz
Punkty: 95
Dodane dnia 26-07-2010 14:42
na mnie wszyscy mówią Daniela [ stad nick xD ]. Nauczyciele, brat, rodzice i cała reszta . Zawsze sie przedstawiam moim pseudonimem XD
~Afro3112
Użytkownik

Ranga: Chaos
Punkty: 1572
Dodane dnia 26-07-2010 17:31
katarzyna napisał/a:
Ale Mateunio jest najlepsze xD <wala się po podłodze rycząc ze śmiechu>

No tak, tylko jedna osoba mogła mnie tak nazwać. Malinowy łobuz smiley

~Adrianna Vetinari
Użytkownik

Ranga: Prezes Gildii Skrytobójców
Punkty: 3618
Dodane dnia 02-08-2010 21:45
Polly napisał/a:
A mnie od kilku dni nazywają "Adzikiem" dzięki koledze.
Nie ma to jak wariacje od Adrianny.

patrz wyżej na "moe" wariacje ;p

Adzikiem też mi się zdarzyło być. Ha...! kim mi się nie zdarzyło być? ;p

TEAM KLEFAN <3

My lovely Vampire Boyfriends together

mój tumblr
24816769 http://vampirycznie.blog.onet.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
*ginny358
Użytkownik

Ranga: Igorina
Punkty: 4356
Dodane dnia 03-08-2010 12:36
Mnie ostatnio wąska grupa osób (czyli jakieś trzy) zaczęła nazywać Honoratą. Co mnie, ani ziębi, ani grzeje. A wszystko dlatego, że na wyjeździe były 3 Gosie. Jedna została Helgą, druga Heidi, trzecia pozostała Gosią. Mnie przemianowano dla towarzystwa.

"I won't have the strength
When you really need me"

twitter | ziemniak i Dinozarły | Absurdalnik | Pan Tygrysek | tumblr
13436767 http://pantygrysek.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
~Opa
Użytkownik

Ranga: Młodszy Kapral
Punkty: 238
Dodane dnia 03-08-2010 12:40
Mnie różnie wołają, głównie grzesiek albo grześ. Najbardziej lubię jak mówią do mnie po nazwisku, szczególnie dziewczyny uważają, że jest dosyć egzotyczne i to jest wręcz częścią flirtu czy czegoś takiego, jestem neutralnie do nich nastawiony, bo jak wiadomo płeć żeńska zdradziecka bywa, apfe pfe pfe. W domu bywa, że jestem 'synu' albo 'elvis' to zależy jak wstanę i w jakim humorze jest siła wyższa.

the male seahorse carries the children and gives them birth
9375328 Wyślij Prywatną Wiadomość
~Zimny lokaj
Użytkownik

Punkty: 617
Dodane dnia 03-08-2010 12:52
Mnie nazywają Gandalf. Głównie dlatego, że kiedy nie mam co robić rysuję mapy Śródziemia, lub siedzę z nosem w Silmarillionie lub innych dziełach Tolkiena.

[...]Taką stoi Polska racją;
Na pohybel innym nacjom [...]
1853685 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:

statystyka